Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha büdös az...

Mit lehet tenni, ha büdös az ingatlan?

Figyelt kérdés

3 évig nem volt szellőztetve, sem takarítva a lakásban, egy alkoholista gyűjtögető élt ott. A takarítással és a kanapé, fotel kidobásával megszűntek a szobában a szagok, viszont a konyhában továbbra is érezhető a bűz. Festés után elmúlik a bűz vagy a konyhabútor és a lambéria is átvehette ezeket a szagokat? (Konyhabútort nem szeretném kidobni) A szobában a szekrénysor pl. nem volt büdös miután alaposan letakarítottam.

Mit tegyek, hogy megszűnjön az áporodott szag?



2023. márc. 13. 20:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
(Kertes házról van szó)
2023. márc. 13. 20:33
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy festés, takarítás elég. Én egyszer vettem egy olyan lakást, ami kb 30 éves festés tapéta és szőnyeg volt. Egy olyan ember lakta, aki nikotinnal táplálkozott. Kifestettem takarítás, szőnyeg kuka, aztán főztem egy lecsót és máris otthonos volt.
2023. márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapos festés-takarítás megold mindent, mert inkább a szövet veszi be a szagokat, fa annyira nem.Viszont érdemes megnézni a lambéria túloldalát, vagy a konyhabútorét, mert ilyen körülmények közt lehet tiszta penész lett, az pedig büdös..
2023. márc. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Egyet értek az utolsó válaszadóval, nem elég a szem előtt lévő bútorlapok tisztítása, a rejtett részeket is érdemes tisztítani és fertőtleníteni minden érintett berendezési tárgynál. Igen, a lambéria mögötti rész is forrása lehet a kellemetlen szagoknak. Szerintem ha alapos leszel a takarítás során a festés után meg fognak szűnni a kellemetlen szagok. A szódabikarbóna, citrom, só, ecet is csodákra képes.:D
2023. márc. 14. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A bútorokat ki kell dobni. Aztán festés.
2023. márc. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 NTBS ***** válasza:
Takarítás, fertőtlenítés, festés.
2023. márc. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mivel volt a lakás festve, de én tuti, hogy meszelnék.

Szagtalanít, fertőtlenít.

2023. márc. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Festés, glettelés rengeteget fog javítani, főleg ha előtte kap egy mély alapozót is.


Ha melegburkolat van, vagy lambéria, attól is érdemes megválni.

2023. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Erős dohányos szülők gyereke vagyok, unokák miatt 6-7 éve nem dohányoznak bent, volt azóta 2 festés, meg takarítás, de a lambéria olyan bagószagú, hogy majdnem elhányom magam néha
2023. márc. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Festés után továbbra is büdös volt, de a mindennapos szellőztetés után eltűnt a szag, szerencsére.
2023. aug. 15. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!