Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A birtokvédelem ilyen esetben...

A birtokvédelem ilyen esetben mit ér?

Figyelt kérdés
A szomszéd tetője nagyon rozoga, a szeles idő alatt nagyon sok cserép meglazult és éjjel leesett hozzám 2 cserép, de folyamatosan várható még több is. Életveszélyes már a felém eső oldala a tetőnek. Ott jövünk megyünk és bármikor ránk eshet egy cserép. Iszákos páré a lakás, 3 éve lakják, de amikor beköltöztek, már akkor is veszélyes volt a tető, nem beszélve arról hogy a gerendák, lécek is korhadtak és már régóta ázik a tető, sok cserép hiányzik. A leesett darabokat nem szedtem fel, holnap intézkedek. De itt az egyetlen megoldás a tetőjavítás lenne, amire nincs esély, mert inkább italra költik. Egyébként vitát se akarok velük, de ezt muszáj elintézni valahogy.
2023. márc. 15. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Karasztrofavedelemnek irj es kuldj kepeket.

Meg a jegyzonek is.


Vagy frlsjsnlod a szomszednak,h te megcsinaltatod a sajat koltsegeden es alairaszt vele egy kolcdonszerzodes es jelzalogit teszel a hazukra,ha neked ez megeri.

2023. márc. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1, minimum 2 millió a tetőcsere bontott cserepekkel is. Olyan állapotban van hogy szín placcra le kell szedni, 1 léc se ép rajta. Nincs nekem fölösleges pénzem erre.
2023. márc. 15. 19:45
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Intézkedés előtt én azért szólnék nekik a történtekről, hívd át és mutasd meg nekik a problémás tetőrészt és az áthullott cserepeket, hátha átnézeti valakivel az is több a semminél. Baráti hangnemben azért arra utálhatsz, hogy jelenteni fogod ha még több cserép hozzátok átesik az ő gondatlanságuk miatt. Én anno szép szóval sokat elértem a szomszédomnál, bár ő egy normális fazon és azóta is baráti a kapcsolatunk.
2023. márc. 16. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, tetőcsere itt nem lesz.

Ha barátilag beszélsz velük, akkor se lesz pénzük a tetőcserére. Ha a jegyző kötelezi őket a javításra, akkor se lesz pénzük a tetőcserére. A katasztrófavédelem legfeljebb lenejlonozza a hiányt, aztán egy hónap múlva már a szétszakadó nejlon veri le a többi cserepet.

Azt lehet megoldás esetleg, hogy ha a tető még úgy-ahogy áll, akkor a hiányzó léceket meg cserepeket pótolni. Ha nem is lesz szép, de ha nincs hiány, nem tud úgy alákapni a szél, hogy leszórja.

2023. márc. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!