Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kéménytűz? (FÉLEK!!) Fával...

Kéménytűz? (FÉLEK!!) Fával fűtünk. 2hete kb a kályha kürt volt tisztítva.. ma láttam hogy apám nem jól rakta vissza a kürtöt, így én próbáltam visszatenni.. Ami sikerült is tüzet raktam, azt vettem észre hogy csak füstöl és gyorsan ég így raktam rá..

Figyelt kérdés
aztán észrevettem hogy a falnál füstöl kiszedtem a parazsat, az egészet, aztán észrevettem hogy a hamutartó tele volt hamuval.. a kűrthöz nem mertem hozzányúlni, már nem és a kályhában a tűz, a kéményt sem látom sem füstölni sem égni! mégis félek, nem tudom mikor voltak nálunk a kéményseprő.. csak azt tudom hogy amikor volt a faluban akkor hozzánk nem jött.. nem érzek füstöt, de félek, mert ha nagyon kormos akkor felrobbanhat...
2023. márc. 20. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld őket telefonon utolérni, biztos kimennek házhoz is kérésre, nem csak az időszakos ellenőrzésnél. Ha sikerül egy szakembert utolérni, legalább annyit meg tudnak mondani hogy nyugodtan begyújthatsz-e vagy inkább ne.
2023. márc. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A kéményseprők kimennek kérésre ingyen.

Szezon vége felé már eléggé elrakodhatott a kémény, érdemes megnézetni.

Ha van kicsi tükröd ami belefér, akkor belenézhetsz hogy látod-e a fényt. Meg ha a nyíláshoz teszed a kezed érezni kell a huzatot. Ha bevizezed a kezed jobban érezni. Vagy egy kis meggyújtott papírdarabbal is lehet tesztelni.

Nem nagy mutatvány a tisztítás. Kell venni egy kéménykefét és végigtolni időnként. A padláson is kell lennie tisztítónyílátnak, meg lentebb is.

2023. márc. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!