Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülhet egy 2500m2...

Mennyibe kerülhet egy 2500m2 terület körbekerítése? Miből érdemes keríteni?

Figyelt kérdés

2023. márc. 27. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Árat nem tudnék mondani, de szerintem a legegyszerűbb, legolcsóbb betonoszlopokból és közöttük dróthálóból csinálni.

És természetesen az árhoz nem a területet, hanem a kerületet kell tudni. ;-)

2023. márc. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Drága lessz. :D

De igen a legolcsóbb a drótháló, oszlopnak meg zártszelvény nézne ki jól (40x40) de az is horror áron van még mindig.

Oszlopokat azért ~2m távolságra szokták rakni egymástól, fél méter mély betonba + a földszinttől 2m legyen a magassága szerintem + feszítők + huzal.

Keress fel egy közeli vasboltot kérj ajánlatot mindenből 1db-ra. Matekozd ki, hogy neked mennyire van szükséged a végén pedig menj be több boltba és kérj ajánlatot a kapott mennyiségre. Ennyinél már fixen adnak kedvezményt.

2023. márc. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Igen, nem a terület a lényeg, hanem a kerület. Egyszerű matematika. Gondold el. 2500nm. Az matematikailag kijöhet úgy, hogy 2500 méter hosszú, egy méter széles, és 2500 méter hosszú. Az 5002 méter hosszú kerítés.

Gondold el, ha 20 méter széles a telek, akkor 125 méter hosszú, tehát 300 méter hosszú kerítés kell már csak.

Matematikailag a legrövidebb kerítés úgy jönne ki, ha kör alakú lenne a telked.


És igen valóban a drótháló a legolcsóbb. Én annó ezzel kicsit többet foglalkoztam, valami 2700nm-en fekvő házat akartam venni úgy 5 éve kerítés nélkül. Az kb 20-25 méter széles volt, akkor lett volna a legolcsóbb megoldás valami 2-2,5 millióba. Ha kicsit elegánsabbt szeretnél, pl. kövekből kirakottat, màris ennek a duplája. Ha pl betonoszlopot szeretnél fa deszkákkal, lehet akár 8-10 misi is.

Mindezt 5 évvel ezelőtt.

2023. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!