Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akinek van vízvezeték szűrője,...

Akinek van vízvezeték szűrője, az mennyire normális jelenség hogy a teljesen új hófehér szűrő másnapra már meg is feketedik?

Figyelt kérdés
2023. márc. 30. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
A fekete az penész.
2023. márc. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem mindegy hol lax..itt Újbudán ilyen nem fordul elő, viszont baromi kemény a víz...
2023. márc. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam is ez van.

A kiválónak reklámozott bp.-i csapvíz egy olyan lé melyben a női hormonoktól a gyógyszermaradványokon keresztül sok minden megtalálható.

Először közvetlenül a vízóra után tetem fel a boltban kapható nagyobbik hófehér vízszűrőt, ami napról napra egyre jobban besötétedett.

Kb egy hónap után már alig folyt át rajta víz, ezért kénytelen voltam leszerelni.

Egy kisebbik fajtát szereltem fel közvetlenül a konyhai csapra. Ezt kéthetente nagy nyomással átmosom, de kb. 2-3 havonta le is kell cserélnem egy újra.

A lényeg, hogy a konyhai csapból csak főzésre használjuk az átszűrt vizet, de azt is csak úgy, ha felforraltuk.

Inni továbbra is kizárólag ásványvizet iszunk.


Aki kételkedik ebben az nézze meg a csapvizét mikroszkóp alatt.

2023. márc. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2023. márc. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3# Szerinted az ásványvíz és a csapvíz között mi a lényegi különbség, amitől a csapvíz annyival egészségtelenebb?


A fizikai/mechanikus szűrő azért színeződik el, mert a hálózaton rengeteg a lerakódott vas és mangán, amire rátesz egy lepattál, ha régi vezetékeid vannak a házban. A szüleimnél pl. sokat javult a helyzet miután a 80-as években fektetett vas csöveket 30 év után teljes egészében lecserélték.

2023. márc. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!