Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A WC és a talaj között sziváro...

A WC és a talaj között szivárog a víz a WC lehúzásakor. Mennyibe fog ez kerülni?

Figyelt kérdés
Kit hívjon az ember, vízvezetékest, dugulásost, egyéb szerelőt? Mennyibe fog kb. kerülni?
2010. okt. 7. 23:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Egy kicsit pontosíts (talaj=padló?). Arról van szó, hogy alsó kivezetésű csészéd (a szennyvízcső csatlakozás a padlóból jön ki) van és a wc lehúzásakor víz szivárog ki a csésze alól a padlóra? Ha igen, akkor valószínűleg a gumigyűrű ment tönkre. Egy új kb. 7-800 forint. Ehhez még hozzájön a vízvezeték szerelő kiszállási- és munkadíja.
2010. okt. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A szerelők iszonyat drágán dolgoznak. Egyszer volt komoly dugulás nálam, na ott fél óra alatt végeztek, és elvittek 20 rugót. Próbáld felmérni, mi a gáz, és megjavítani. Nem úgy hangzik, mint a dugulás, mert szerintem akkor a csészében is emelkedne a vízszint.
2010. okt. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, a talaj a padló. Én laikusként azt látom, mintha nem lenne normálisan leszigetelve a WC és a padló közti rész azon a helyen, ahol szivárog. Ami érdekes még, hogy csak akkor szivárog, ha sok vízzel húzom le a dolgot, ha pumpálom szakaszosan és várok kicsit közben, akkor nem szivárog.
2010. okt. 8. 00:51
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem értek a vezetékekhez, csövekhez, hogy tudnám magam megjavítani?
2010. okt. 8. 00:52
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Első vagyok. A fekete gumigyűrűt látod ( [link] )? Amúgy első körben érdeklődj körbe az ismerőseidnél, hogy nincs-e véletlenül vízvezeték szerelő rokonuk/ismerősük. Így sokkal olcsóbban megúszhatod. Pontos árat nem tudok mondani, mert nem vagyok vízvezeték szerelő.
2010. okt. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Vagy a csészéd kivezető nyaka repedt meg, vagy a már előttem belinkelt fekete gumigyűrű ment tönkre. Ezt magad is megnézheted: ha csavarozva van a csésze, tekerd ki a csavarokat, ha le van ragasztva, egy éles késsel körbe tudod vágni a csésze és a padló között. A vízbekötést húz ki és emeld le a csészét. Ne ijedj meg, kicsit nehéz, mert erősen fogja a gumigyűrű. Ha alánézel, kiderül, hogy mi a baj. Ha a csésze kivezető nyaka repedt, komplett csészét kell venned, ha csak a gumi, akkor megúszod ezer forint alatt. A wc-nek ez a része annyira egyszerű, hogy én nő létemre összeraktam, úgyhogy biztosan neked is sikerül, ezért ne fizess egy kisebb vagyont egy szerelőnek. Ugyan azt mondták, hogy nem szükséges, én a biztonság kedvéért egy kis szilikont is nyomtam a gumigyűrűbe, mielőtt összeraktam, így biztosan nincs sem szivárgás, sem szagok :=).
2010. okt. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Két kérdés:


1. Ha szétszedem a WC csészét, akkor a benne lévő víz szét fog folyni a fürdőben?


2. Ha le van ragasztva a WC csésze, akkor a késsel való szétvágás után hogyan teszem vissza? Pillanatragasztóval? Hány tubussal?

2010. okt. 9. 00:36
 8/12 anonim ***** válasza:

1. Ha szétszedem a WC csészét, akkor a benne lévő víz szét fog folyni a fürdőben?


Igen, ezt bizony fel kell takarítani. De ha ügyes vagy, a javát bele tudod önteni egy vödörbe.


2. Ha le van ragasztva a WC csésze, akkor a késsel való szétvágás után hogyan teszem vissza? Pillanatragasztóval? Hány tubussal?


Ha nem csavarozva, hanem ragasztva van a csésze, akkor az szilikonnal van rögzítve. Egy tubus szilikonnal könnyedén újra helyre tudod majd rakni, még marad is bőven. Arra figyelj, hogy az előző ragasztás minden maradékát pucold le alaposan és a wc-csésze és a padló is teljesen tiszta, száraz legyen. A frissen kinyomott szilikont egy mosogatószeres, meleg vizes szivaccsal még szépen el tudod húzni, de csak egy-két határozott mozdulattal csináld (ne csak törölgesd), akkor lesz tartós és szép a végeredmény.

2010. okt. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Még azt mondd meg, hogy szilikont hol lehet venni?
2010. okt. 10. 00:02
 10/12 A kérdező kommentje:
Oké, megvan. Praktikerben WC tömítés és szilikon is van. Köszi mégegyszer a válaszokat!
2010. okt. 10. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!