Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Távfelügyelet felmondása...

Távfelügyelet felmondása hűségidő mellett működhet?

Figyelt kérdés

15 percet vállalnak az ÁSZF szerint a kiérkezésre, 34 perc volt.

A telefonban arról tájékoztattak, hogy minden rendben.

Kamerán vissza néztem, be se jöttek körbejárni a házat, csak benéztek a kerítés fölött és már mentek is.


Határozott idejű a szerződésem van még év végéig, viszont így értékelhetetlen a szolgáltatás, ezért nem akarok fizetni.


ÁSZF szerint ezek a súlyos szerződés szegések, amik miatt én rendkívüli felmondással élhetek:

Súlyos szerződésszegésnek minősül Szolgáltató részéről, amennyiben:

- a Szolgáltató a Megrendelő részére a Megrendelő erre irányuló és Szolgáltató által kézhez vett legalább 15

napos határidőt tartalmazó felszólítás ellenére a szolgáltatási szerződésben foglaltaktól eltérően nyújtja

szolgáltatását

- a Szolgáltató szándékos vagy súlyosan gondatlan szerződésszegő magatartása folytán a szolgáltatást két

naptári hónap átlagában 7 munkanap, és egybefüggően legalább 240 órát meghaladóan nem nyújtja.


Elektronika Vonala a cég, van valakinek hasonló tapasztalata, sikerült e felmondani?



2023. ápr. 5. 19:48
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Besétálsz az irodájukba és ugyenerre hivatkozva felmondod a szerződést
2023. ápr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van egy felszólításod még írasba, hogy tartsák be a szerződésbe foglaltakat.

Azonkívül, kintről körbenéztek .....van kapu kulcsuk, vagy át kell mászniuk a kerítésen?

2023. ápr. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van kulcsuk, és a weboldalon írtak szerint azt vállalják hogy minden nyílászárót ellenőriznek bejárással.
2023. ápr. 6. 08:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerződés szerint mit vállalnak? És abban mi van, mi alapján mondható fel a szerződés? Ha ászf-re hivatkozik, akkor simán felmondható.

DE! Az is fontos, hogy milyen riasztód van. Mennyire nehéz átmenni más szolgáltatóhoz?

Valószínű én is megpróbálkoznék egy felszólító levéllel, hogy tartsák be a szerződéses feltételeket, ellenkező esetben szerződést bontasz. 2-3 héttel később simán magamra riasztanám a házat és tesztelném mi történik... Ha jól teljesítenek megnyugodnék, ha nem, akkor ténylegesen szerződést bontanék az általad leírt pontokra hivatkozva. Egyébként én rohadék vagyok, 1-2 havonta direkt tesztelem a szolgáltatást. :D Van a kapuban egy korongjuk, le kell csippantaniuk, amikor ideérnek, látom a naplózásban és kamerán is vissza szoktam nézni mennyire alaposan néznék körül. Havi 6 ezer forint is pénz, nem adom ki a semmire.

2023. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valami eseti gond lehetett, mert ez egy elég korrekt cég. Országosan vállalnak távfelügyeletet, de nem mindehol ők csinálják közvetlenül, hanem sok helyen alvállalkozót vonnak be. A konkrét kiszállási idő nagyban függ attól, hogy hol van az induló állomásuk.

Csak kíváncsiságból, hol volt ez az eset?

2023. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!