Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hatásosak azok a spray-k...

Hatásosak azok a spray-k amiket a cipőre alkalmazva vízlepergető hatást eredményez?

Figyelt kérdés

Ráfújom, vagy rákenem, és elvileg víztaszító-lepergető hatást vált ki. Nem próbáltam még.

Mennyire hatásosak az ilyenek?


2023. ápr. 10. 19:57
1 2
 1/13 anonim válasza:
84%
igen
2023. ápr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Vidd be egy Deichmannba, ha van a közelben, ott 1000-1500 Ftért (nem emlékszem mennyi most pontosan) bedugják egy impregnálógépbe, és az másfél-két hónapig kitart, jobb mint az otthoni spray.


Hasznosak egyébként azok is, de azért ne úgy képzeld el, hogy egy gyengén varrott műbőr cipőből gumicsizmát varázsolnak. De valamivel azért jobb, mint nélküle.

2023. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Vidd be egy Deichmannba, ha van a közelben, ott 1000-1500 Ftért (nem emlékszem mennyi most pontosan) bedugják egy impregnálógépbe, és az másfél-két hónapig kitart, jobb mint az otthoni spray."

Szóval ezt akármilyen cipővel megcsinálják, nem csak olyannal, ami eleve vízálló?

2023. ápr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

3, Persze, pont ez a lényege, és máshol vett cipővel is, én a neten rendelt bakancsomat vittem be legutóbb pár hónapja. :)

Nyilván garanciát vagy ilyesmit ne várj rá, hogy akkor majd nem fog beázni, hiszen a nem vízálló cipők sem elsősorban az anyaguk miatt nem azok - nyilván egy vászoncipőnél az sem kérdés -, hanem egy bakancsra, csizmára gondolva a varrásmód a sarkalatos pont, azoknál áznak be a jellemzően nem vízállónak mondott cipők, ezt azért az impregnálás logikusan nem zárja ki teljesen. De a por- és víztaszítás az megvan.

2023. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Vidd be egy Deichmannba, ha van a közelben, ott 1000-1500 Ftért"


A Decatlonban meg 2500Ft-ért lehet kapni sprét, amivel jópár cipőt és ruhát be lehet fújni. Én a motoros ruhámra vettem.

[link]

2023. ápr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a Lidlben vettem valami 700,-Ft körül 400 ml-est.
2023. ápr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen kérdező, jók. Használjuk pár éve és tényleg jó a cipőkre.

De természetesen ettől nem lesz olyan, mint egy gumicsizma, vannak korlátai. Ha kint állsz az esőben sokáig akkor ezzel együtt is be fog ázni a cipő - csak később, mint nélküle.

2023. ápr. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Egy darabig jó. Egy szezon alatt azért újra kell fújni párszor. De a frissen kezelt cipőről szépen legurulnak a vízcseppek.
2023. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tönkreteszi a cipő anyagát.
2023. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Tönkreteszi a cipő anyagát."

Függetlenül attól, hogy milyen anyagból van? Mert mintha arról szó se esett volna egyelőre...

Egyébként miért tenné tönkre? Mivel? Azzal, hogy megóvja a víztől, nem valószínű...

2023. ápr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!