Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mire jó a panelokban a hőmenny...

Mire jó a panelokban a hőmennyiségmérős, szabályozós fűtés?

Figyelt kérdés

Örültünk nagyon, amikor felszerelték a kapcsolókat meg a mérőizéket. De aztán sokáig hiába tekertük fel a kapcsolót, semmit nem melegítettek a radiátorok. Harmadik napja "fűtenek", de ha a maximumra állítom, akkor is alig langyos a radiátor és reggelre szétfagyunk.

Valójában egy kicsit sem lett jobb a helyzet, mert ugyanúgy ki vagyunk szolgáltatva nemtudomkiknek, az ő kényük-kedvül szerint van fűtés.

Csak én nem értem, mi értelme van ennek? Rosszabb lett most, mint volt... :(


2010. okt. 8. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Majd télen rájössz. Mi a 10.en vagyunk, és rohadt meleg volt, ki kellett nyitni az ablakokat, hogy megmaradjunk, és fizettük a sok pénzt. Ha nem akarsz fűteni, lekapcsolod, nem fizetsz érte. Am én is akartam felvenni, de még szerintem nem fűtenek, csak a lakóközösség kérésére, mert attól még nem leszel egyéni fűtéses, csak szabályozhatod a hőt meg h mennyit fogyassz :P
2010. okt. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jó, de ha arra adnak lehetőséget, hogy letekerjük a fűtést, akkor arra miért nem adnak, hogy fel? Úgy örültem, amikor azt hittem, hogy végre lehet fűteni, egy hónapja hősugárzózunk, eléggé félek a villanyszámlától... de így is rá kell segíteni, akkor meg mi értelme van? :(

Ha odakint 5 fok van, akkor igenis indokolt lenne már bekapcsolni a fűtést szerintem...


Na jó, igazából ez a tehetetlenség keserít el, de nagyon. :(

2010. okt. 9. 00:13
 3/7 anonim ***** válasza:
A KP fűtés már csak ilyen, 15.-étől van amúgy fűtésszezon. Ilyenkor kérvényezheti a lakóközösség, de elég drága móka az is, ugyanott lennél szerintem. És 8réteg ruha megoldja a dolgot, ezt a pár napot már csak kibírjuk XD
2010. okt. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy az történt nálatok is, ami nálunk, elmondom:

Danfross márkájú ÚJ szelepeket (tekerőket) szereltek fel,a hőmennyiségmérőn kívül.

A tekerő alatt van egy még 1 átfolyás mennyiség szabályzó !!(egy kis réz koronás anya),ami a radiátor mérete függően és a ház rendszere alapján,a szükséges értékre kell beállítani. Kéne!!!

Ha ez nem enged át annyi meleg vizet mint amennyit kellene,akkor hiába tekered fel a fűtést max-ra,hidegek(vagy langyosak) maradnak a radiátorok.

Ez az igazi "spórolás" mások döntik el hogy a te lakásod mennyire legyen fűtve és nem te.

Megoldás ez volt nálunk: Ezt a műanyag tekerőt leszedni (szerszámot nem igényel),és állítani/nyitni a réz koronás anyán és tuti lett a fűtés. Beszélj egy vízszerelővel.

Ne feledd !A fűtés számlád így tényleg tőled függ,azaz ha elmentek otthonról tessék mindig elzárni,mert a gatyádra mehet aztán a fűtés számla.

2010. okt. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyit még hogy a tekerő leszedése ,,nem jár vízzel..azaz nem fogy kiömölni..nem az agyat kell kompletten leszerelni,hanem csak a műanyag házat.

Egyébként a tőled független "leszabályozást" úgy veszed észre hogy a fel és le szálló FŐ vezetékek melegek,de a radiátor hideg(langyos) marad akkor is ha az csutkára kivan nyitva a thermo szelep,...és lakásba nincs túl meleg ..24-26C° FELETT már a hőmérséklet.

2010. okt. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is ilyen van, van, hogy csak valami kosz került oda, amit a z előttem válazsoló írt, s ezért nem fűtött.

De olyan is volt, hoyg légtelenítéskor valaki nem tekerte maximumra, és légbuborék maradt a rendszerben, azért nem fűtött. Akkor újra kellett az egyész lépcsőházat légteleníteni. Szóval, lehetséges, hoyg fűtenek, csak nálad nem melegszik a radiátor. Először érdeklődj a szomszédoknál. Ha az övék forró, akkor hívj szerelőt! Vagy ügyes férjet :)

Ha náluk is langyos, akkor kérdezzétek meg, van-e már fűtés? Mert lehet, hogy ez csak próba, a fűtési szezon 15-én kezdődik.

Ha van fűtés, akkor panaszkodjatok a közös képviselőnek, és akkor aház szerelője megnézi. Mert akkor jöhet a légbuborékos verzió.

Ha tavaly télen is csak langyos volt, akkor ati szelepetek lehet a ludas.

A mi szabályozónk már elkopott, - így akkor is mér, mikor mi nem is érezzük azt a kis langyosat, amit 0 állásban is átenged. Kicserélni nem érdemes, drága, ezért mi betetettünk a csőbe egy olyan hagyományos kék golyóscsapot, és azt elzárom, amikor 0 számlát szeretnék.

Egy tél alatt megtérült, pedig fel kellett hozni a hegesztőtrafót a 4.-re

A csap se nem fűt, se nem fizeti a számlát, csak segédeszköz.

2010. okt. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hidd el jobb mintha nem lenne, nálunk nincsen, sajnálatos módon- most olyan meleg van a lakásban, 5. emelet, hogy minden ablak nyitva, ontják de miért???

télen kellene ilyen forrónak lennie a radiátornak!

2010. okt. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!