Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zománcos edényben égettem...

Gublug kérdése:

Zománcos edényben égettem papírt és fekete maradt az alja, hogy takaríthatom le/ki?

Figyelt kérdés

2023. máj. 6. 22:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Súroló.
2023. máj. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szivacs vagy a fémes dörzsi?
2023. máj. 6. 22:57
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg először műanyaggal és súrolószerrel. Van műanyag dörzsi is, de a szivacs dörzsölősebb fele is. A fémet ne használd zománcosra csak ha más megoldás nincsen, karcolja és tönkreteszi.
2023. máj. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
Sehogy, maga a zománc égett meg
2023. máj. 7. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem a zománc égett meg, azt ezer fokon égetik ki, nem tud megégni ilyen alacsony fokon. Lejön az.
2023. máj. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Itt egy kép az edényről:

[link]


Dörzsi nem segített. Tettem bele ecetet és szódabikarbónát, az se.

2023. máj. 7. 21:02
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Na ugye, hogy szarrá ment rajta a zománc 😂😂😂
2023. máj. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7-es: én úgy érzékelem, hogy a zománc ott van a fekete alatt. Mintha le lehetne kaparni, csak lehet jönne a zománc is.
2023. máj. 7. 21:14
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#8 Nyugi, ehhez idő kell! Ami így leégett - nekem sikerült hasonlót totál normális főzéssel is előállítanom már, amikor "kicsit" odaégettem - annak áztatás és sokszori súrolás kell. de sikeres lesz.

tegyél rá kevés súrolóport, több mosogatószert és vizet, éppen csak hogy az égett rész ázzon benne! Időnként kicsit súrold meg, de hagyd sokat állni. Aztán holnap délután megint erősen súrold meg és utána megint ugyanígy áztasd be!

Ha gyorsítani akarod akkor keress egy egyenes végű fémet, pl egy spaklit vagy olyan csavarhúzót aminek lapos, széles feje van. A legjobb a grílltisztító széles, lapos vége. Azt kell lapjával az aljára fektetni és úgy kapargatni vele az égett részt, mintha letolni akarnád a felületről. csak vigyázz, hogy a sarka ne karcolja meg a zománcot! Ilyen formát keress, jobb ha nem túl széles és nem túl hegyes a sarka, hanem már kopottabb:

[link]

[link]

2023. máj. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Próbálj benne ecetes vizet forralni, aztán dörzsölni. Jó hosszú munka lesz.
2023. máj. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!