Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Államosítják a fémhulladék...

Államosítják a fémhulladék átvevő MÉH telepet, már nem adnak pénzt a vasért stb, ha beviszi valaki a MÉH telepre?

Figyelt kérdés
Nemértem, hogy van ez?

2023. máj. 20. 06:22
 1/8 jpeacefuler ***** válasza:
Továbbra is adnak pénzt a fémhulladékért, csak bizonyos kategóriákban (akkumlátor, autó karosszéria, alumínium italosdoboz....stb.) kisebb árat fognak meghatározni, úgynevezett ösztönző árat. Ez a lakossági hulladékra vonatkozik. A céges beszállítók járnak rosszabbul, mert azok azt hiszem nem kapnak pénzt érte. Én így tudom.
2023. máj. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tyűű, akkor összekell szednem addig , van kis lemez, bojler, villanymotor..
2023. máj. 20. 08:45
 3/8 A kérdező kommentje:

De milesz akkor a vasgyártassal, mint pl, OAM,

Megfog csappanni a hulladék beolvasztás, vasgyártás🤔

2023. máj. 20. 08:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Eddig tudtad, hogy ki a tulajdonosa annak a MÉH-telepnek ahová vitted a hulladékot? Eddig érdekelt, hogy ki a főnök bent, ki irányít?

Nem, mert számodra lényegtelen. Ezután sem lesz másképpen. Ugyanazok, ugyanott fogják végezni a munkát és te ugyanúgy kapsz érte pénzt. Aki szervezi a hulladék átvételt és feldolgozást, az lesz más.

2023. máj. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De már nem olyan áron veszik át , ugy olvasom, azt irták,

Jelentéktelen összeget adnak érte...🤔

2023. máj. 20. 08:57
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

A múltkor meg azt irták, hogy csak cégek adhatnak le majd fémhulladékot, magánemberek nem.

Akkor azt gondoltam hogy a cigány lomizást akarják megszüntetni, ami rendben is lenne.

2023. máj. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 "ugy olvasom, azt irták,"

Az a baj, hogy olyanok írkálnak róla tényként kijelentve dolgokat akik azzal sincsenek tisztában hogy mi történik valójában.

Beszéltem olyannal aki konkrétan papír gyűjtésével foglalkozó cégnek dolgozik, de még ő sem értette hogy mi is lesz itt nemsokára a saját munkaterületén - mert nem olvasta el a konkrét rendeletet.

A törvényt ami júliustól érvényben lesz itt találod, de nekem ebből semmi nem derült ki arról hogy milyen díjváltozások lesznek - ez ebben nem szerepel:

[link]

Egy hulladék átvétellel foglalkozó cég ezt írja a saját honlapján:

"Jelenlegi ismereteink szerint júliustól a magánszemélyek ingatlanán keletkező, általuk leadott, KONCESSZIÓ ALÁ NEM TARTOZÓ ÉPÍTÉSI, BONTÁSI, akár kisebb FELÚJÍTÁSI tevékenységből származó fémhulladékokért továbbra is piaci árat kínálunk majd. Ide tartozhatnak: a csövek, profilok, rudak, rácsok, különféle zártszelvények, betonacélok, lemezek, hengerelt acélok, kovácsoltvas elemek, ereszek, bádogok, gerendák, kábelek, huzalok, saválló, réz, alu konyhai és fürdőszobai szerelvények, csapok, mosogatók, ólom vízcsövek, radiátorok, kádak, tartályok, kerítésfonat, kapuelemek, hullámelemezek, lépcsők, csúszásgátló lemezek, távtartók stb."

"Jelenlegi ismereteink szerint júliustól az alábbi-, KONCESSZIÓ ALÁ TARTOZÓ fémtartalmú hulladékokat a piaci árnál alacsonyabb-, ún. ösztönző áron lehet majd leadni:

aludoboz, flakonok és egyéb fém csomagolási hulladékok

akkumulátor hulladékok

elektronikai hulladékok

karosszéria hulladék és gépjárműalkatrész M1 (személygépkocsi) és N1 (tehergépkocsi 3,5 t össztömegig) valamint háromkerekű gépjárművekből

bizonyos háztartási hulladékok, amelyek ingatlanhoz köthető építési, bontási, felújítási tevékenységből NEM származhatnak (pl. fém konyhai eszközök, edények, kannák, fémbútorok, leselejtezett kerékpár, fém szerszámok)"

[link]

Itt viszont érthetően leírják mi történik és hogyan:

[link]

2023. máj. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, jobban meg fogják nézni, honnan való az a hulladék, nem lopott-e.
2023. máj. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!