Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen Göd-ön lakni?

Milyen Göd-ön lakni?

Figyelt kérdés

Szeretném azok segítségét kérni, akik ismerik a környéket, még jobb lenne, ha gödiek írnának. Milyen hely most, 2023-ban Göd?

Mennyire biztonságos a város, milyen ott házban, vagy lakásban élni? Milyenek az utak, milyen a bejárás Budapestre, illetve milyen a infrastruktúra a városon belül? Milyenek a vásárlási lehetőségek (munkaidőn kívül / piac / minőség / bármi), vannak-e éttermek, kávézók, beülős helyek, milyen a környék látképe, vannak-e tényleges látványosságok, van-e kirándulási lehetőség, esetleg bicikli út, milyen az egészségügy, szolgáltatások, stb? Illetve általánosságban minden információt köszönök. (Vidéki vagyok, tíz éve élünk Budapesten, szeretnénk a fővároshoz közel maradni de csendesebb helyre költözni. Ugyanakkor a budapesti éveknek meg van a hatása, megszoktuk, hogy minden kényelmi dolog karnyújtásnyira van. A fejlettebb városok az agglomerációban elég drágák, Göd opció, de nem ismerem a környéket. Köszönöm annak aki érdemben tud válaszolni! )



2023. máj. 23. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
A bejárás nagyon rossz autóval ha a csúcsforgalom idején mész. A vonat késik, néha kimarad egy járat. Egyébként nagyon jó hely. Némely emberek úgy hiszik, hogy a Samsung gyár és az épülő akkumulátorgyár mérgezi a környezetét.
2023. máj. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
28%

Göd szerintem nem rossz hely, ha szereted a természetet. A Dunapart talán itt a legszebb. Én gyakran futok arra, ezért nagyjából ismerem a teljes dunaparti részt. A 2-es úttól a Duna felé a legjobb és legszebb a város. A 2-es út és az M2-es autópálya közötti rész szerintem nem kifejezetten érdekes, inkább unalmasnak mondanám. Sok bevásárlási és szórakozási lehetőség nincs. Kifejezetten városközpontja sincs a településnek. Leginkább a dunaparti rész, ahol élet van tavasztól egészen őszig. A környező települések [Vác, Dunakeszi, a Dunakanyar többi települése, de még Veresegyház is] nagyon jó programokat kínál ha nem is egész évben, de 7-8 hónapon át biztosan.


A Samsung gyár mögötti Oázis lakópark nagyon sűrűn beépült, itt sok új ház van ugyan, de ez zajosabb és jobban egymás nyakában vannak az emberek.


A településen van bicikliút, több is. A 4. kerülettől egészen a Dunakanyarig el tudsz biciklizni. A gödi szakasz kb. 10 km, ami hétvégente igen zsúfolt.


A bejárás vonattal nem vészes, kb. 25 perc alatt a Nyugatiban vagy és a vonat sűrűn jár. Autóval már kell egy kicsit taktikázni az indulással, de még mindig nem mondanám rossznak ezt a közlekedési formát sem. A szemközti [szentendrei] oldalhoz képest sokkal jobb, itt mégis csak egy autópályán tudsz bejutni Pestre [pontosabban 2-3 autópálya].


Egyébként mi is Budapestről költöztünk ki. Először Dunakeszire, majd 4 év után Veresegyházra és egyáltalán nem bántuk meg. Rengeteg programot tudtok csinálni ebben a régióban, jó itt élni.


Ha teheted mindenképpen Duna menti részt nézegesd Gödön!

2023. jún. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, nagyon hasznos volt!!!
2023. jún. 24. 14:08
 4/4 anonim ***** válasza:
28%
Ismerősömnél voltam Gödön társasházban, nekem nagyon tetszett, azóta is gondolkozom a költözésen.
2023. szept. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!