Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A nappali villanyóránál van...

Huncsik kérdése:

A nappali villanyóránál van túlfeszültség levezető, a H tarifás óránál is szükséges?

Figyelt kérdés
Üdv! A nappali villanyóra felett lévő első csatlakozási ponton, és a házban lévő elosztóban is van túlfeszültség levezető beépítve. A nappali villanyóra melett van egy h tarifas mérő is. Ehhez is szükséges beépíteni túlfeszültség levezetőt kint az e feletti első csatlakozasi ponthoz, és a házban lévő elosztojahoz is , vagy nem mivel ugyan azon oszloprol jövő vezetekhez csatlakozik mint a nappali, csak az órája mást mér!

2023. máj. 28. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
A villanyórák mellett ott vannak a kis megszakítók .Ezek nem engednek át nagyobb értéket ,mint ami rájuk van írva .
2023. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Üdv! Én ezt értem, de a kérdés nem erre irányul, hanem a túlfeszültség levezetőre!
2023. máj. 28. 13:45
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Igen, kellene. Akkor, ha van minek tönkremennie a H tarifás mérő utáni áramkörben.
2023. máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen a klímák arra vannak kötve! Akkor nem elég hogy csak a happali körében van, ezek szerint az nem védi a h tarifas utanit igaz? Hiába, hogy ugyan ugyan arról a kabelrol kapja az aramot amit bejon az oszloprol mind2 mérő viszont más kör jól értem?
2023. máj. 28. 14:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezek hullámok. A szétágazáskor mindkét irányba halad majd hullám, de egy része vissza is verődik (ez nyilván akkor a veszélyessége ellen hat, mert az eredeti bejövő hullám energiatartalma megoszlik továbbmenő irányban kétfelé, visszafelé irányban meg még valamennyi, nullánál nagyobb). A nappalin amikor a T1 beindul, akkor az nem nyeli el az egészet, hanem egy részét visszaveri a hálózat felé, de ahol kettéágazik, onnan egy része ismét visszaverődik, a H tarifás irányba is. Szóval azt nem lehet mondani, hogy a nappalinál levő szikraköz beindulása az teljesen nullázza a környéken a túlfeszültséghullámot. Ráadásul az ideológia azt mondja, a működés hátulról indul (a többlépcsős koordinált túlfeszültségvédelem elve), és mire hátulról visszafelé a T1 a nappali mérő körében begyúlt, addigra a H tarifás körben elég energia megérkezett a készülékhez, azt tönkretenni.
2023. máj. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ertem. Akkor érdemes a h körbe is tenni! Az óra fölött van a nappali t1+t2 típus bent a házban t2 típus. Akkor ezt ezt érdemes megjatszani a h nal is
2023. máj. 28. 15:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy villámvédelmi levezető 3 fokozatot tartalmaz, a hatás, védelemhez mind a 3 kell.
2023. máj. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ezt értem, a kérdésem itt arra irányult, hogy ha a nappali részen ezek megvannak, akkor a h tarifás részen is szükséges e? de akkor ezek szerint igen, mivel az külön ág!
2023. máj. 30. 14:09
 9/10 anonim ***** válasza:
A 3 fokozat akkor kell, ha esély van rá, hogy a teljes villámáram a vezetékeken megjelenik, ez meg két esetben van, ha van az épületen külső villámvédelem, vagy a betáplálás szabadvezeték. Ezen eseteken kívül elég a T2 és a T3.
2023. máj. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nincsen villámhárító, de szabadvezetéken jön a betáplálás!
2023. máj. 30. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!