Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van értelme ezeknek a kancsós...

Van értelme ezeknek a kancsós átfolyós víztisztítóknak? Érden lakom, a viz mennyire szennyezett? Van erre hivatalos adat? Valaki használ ilyen tisztítót?

Figyelt kérdés

2023. máj. 30. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Van aki szerint van.

A víz minőségről összetételről a szolgáltstó honlapján találsz adatokat.

A dunából vett ivóvízben van több gyógyszermaradvány, főleg a hormonos fogamzásgatlók, amit jó kiszűrni.

Klór az szinte mindig van valamennyi, vagy időszakonként, ez vele járó. De ez gyorsan lebomlik, elillan belőle.

2023. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a fémekkel, amitől olyan jellegzetes "vasas" izű a viz? Azt is kiszűri?
2023. jún. 1. 15:56
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen.

Zömében aktív szén van a szűrőkbe. Illetve mindegyikbe van bőven, ez sokmindent semlegesít. Ezen kívül egyéb egyéni dolgokat adnak hozzá még.

Van aminek van értelme, van amelyiknek nem sok van. És kérdés mennyi vizet tudsz vele megtisztítani, mennyi a csere

A kancsó sztem nem gazdaságos ilyen szempontból.

Vannak csaphoz beköthetők egyszerűek; csak a perlátor elé kell adapter és kész.

2023. jún. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem ártalmas egészségre az ivóvíz, ezért ivóvíz. Ellenben a különböző szűrők lehetnek, mert ha nem cserél az ember megfelelő gyakorisággal szűrőpatront, azon eltudnak szaporodni a baktériumok, akár penészedni tud, vagyis több kárt csinál, mint hasznot. Ez egy jó biznisz, de Magyarországon elég jó helyzetben vagyunk, nincs sok értelme. Ráadásul némelyiknél fura mellékíze lesz a víznek. Valaki ezt szereti, én rosszul vagyok tőle.

A vasas ízt a vas adja, de szerintem ez Érden nem jellemző, meg úgy általában a dunai víznél kevésbé. Amennyi az ivóvízben van, az átlag ember szervezetének pont kell.

A "klórszag", vagy a fehér gázosodás eltűntetésére annyit kell csinálni, hogy megtöltesz egy kancsót vízzel és hagyod egy kicsit állni. Én így szoktam, ezt iszom a nap folyamán.

Hormonokat, gyógyszerszármazékokat pedig otthon nem tudsz kiszűrni. Nem létezik rá piaci forgalomban elterjedt berendezés rá. Ha létezne, a vízművek már alkalmaznák.

Mindig van itthon pár üveg ásványvíz, ha esetleg vezetéket mosattak, vagy csőtörés volt és zavaros a víz, akkor jól jön. Egyébként csapvizen élek amióta az eszemet tudom és semmi bajom.

2023. jún. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

"Egyébként csapvizen élek amióta az eszemet tudom és semmi bajom."


...mondja mély meggyőződéssel egy 30 éves.

:)))


Viszont vannak olyanok is akik szeretnék a 100-at is megérni!

Ezért érdemes egy komolyabb vízszűrőt rászerel(tet)ni legalább a konyhai csapra, hogy amit megiszol vagy amiből főzöl az a valóságban is "tiszta víz" legyen.


Válogassál:

[link]

2023. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bp-en lakom és igen sokszor szennyezett víz folyik a csapokból, ezért nálunk is van egy betétes vízszűrő a konyhai vízcsapon.
2023. jún. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5# Mondja igen. :) Ráadásul ez a szakmám. A "nem árt" azért nem olyan egyértelmű, lásd fentebbi kommentem. Nem ezen fog múlni, hogy megélsz-e 100 évet hidd el. Érden, ha nincs karbantartás/csőtörés, semmi szükség bármilyen szűrőre, azt nem vitatom, hogy ez nem mindenhol van így.

Mindenki úgy tesz, ahogy akar, én csak azt mondom, hogy ezeknek a kancsóknak itthon kb. placebo hatásuk van, egy normál szűrő rendszert, aminek tényleg lenne értelme, pedig kevesen engedhetnek meg maguknak.

2023. jún. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
Van, hiszen szűri a vizet.
2023. jún. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7.

Mindenki a saját belátása szerint éli az életét és vigyázza vagy teszi tönkre az egészségét.

Nálam pl. van vízszűrés és szemmel jól látható, hogy mennyi szennyeződés gyűlik össze a szűrőkben amit enélkül a berendezés nélkül megittunk volna.

Ennyi.

2023. jún. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9# ki is jön(ne) belőled, gond egy szál se.
2023. jún. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!