Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tud egy ruhatisztító...

Mit tud egy ruhatisztító üzlet csinálni, ha elvesztettem a ruha beadásakor kapott bilétát? Nehogy már ne legyen semmi megoldás és ne kapjam vissza a ruhámat; több tîzezer forint értékű.

Figyelt kérdés

2023. jún. 7. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Sztem odaadják, már miért ne adnák, ha pontosan elmondod miért jöttél. :) nem lesz gond
2023. jún. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Üzlete válogatja, hogyan kezelik, de emiatt végleg visszatartani nem fogják a ruháidat.

Pl. személyit kérnek tőled, ill. el kell tudnod mondani ruháid néhány részletesebb ismertetőjegyét, amivel igazolod, hogy a tiéid.

Ha mondjuk 3-4 különféle ruhádat együtt adtad a tisztítóba, és egyenként el tudod mondani, melyik milyen, az eleve matematikailag is elég jól igazolja, hogy azok hozzád tartoznak, kivéve, ha egy csaló konkrétan végig tudja nézni részletesen, miket adsz be.

2023. jún. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

nyilván előbb-utóbb kiadják.

A biléta árát viszont kifizettetik veled.

2023. jún. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na ma voltam, és határozottan elutasított; mondta, hogy menjek vissza hétfőn néhány nap múlva, és a főnök majd talán személyi igazolvánnyal engedi. Tudnom kellene a márkát és a méretet.
2023. jún. 8. 18:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb nekik is fel fog tűnni, hogy van egy régen elkészült ruha, ami csak hentereg és senki nem viszi el. Az érthető, ha személyit kérnek az átadásához.
2023. jún. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére megtaláltam a garanciajegyet, amin ott volna a márka, a szín és a méret. A személyi igazolvány számomat kérte még és a telefonszámomat. Ez tényleg egy fura helyzet, mert ha egy idegen megtalálja az utcán az elhagyott bilétámat (ami egy kis blokkszerű fecni, nincs semmi értéke), és beviszi az üzletbe, neki ki kell adniuk a nadrágomat. Tehát jótanácsom: aki beadja tisztítóba a ruháját, jegyezze meg a márkát, szînt, méretet, és készítsen jó minőségű fényképet a ruháról, beleértve a belső varrásrészt (nadrágnál) és a bilétáját (amin az anyag, méret, márka, mosási utasítás stb. szokott lenni).
2023. jún. 24. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!