Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy tudnám megoldani egy...

Hogy tudnám megoldani egy Lay-Z-spa jakuzzi [kb. 1 m3] vizének tisztaságát, hogy ne kelljen 2 hetente cserélni benn a vízet?

Figyelt kérdés

2023. jún. 20. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szűrő, vegyszer, lefedés, használat előtt zuhanyzás. Csodák nincsenek :)
2023. jún. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Többe kerülne mint a lufis cucc.
2023. jún. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, 1m3 víz ára nincs 500Ft, még ennyi a csatorna díja ha nincsen kerti csapod és azon külön vízmérő.

2 hetente szerintem egy ezres nem olyan nagy költség.

Ha összeadod milyen vegyszerekre van szükséged, mennyibe kerülnek, akkor többe fogsz kijönni.

2023. jún. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én is atestem ezen, szívesen megosztom veled a tapasztalatomat.

Három dolog kell.

1. Polysphere vízszűrő vattagolyócskák, ebből 12 db megy a szűrőbe, hetente cserélem.

2. Easyspa komplex vízkezelő por hetente egy zacskó nyitóadag után utasítás szerint

3.Az apró szennyeződések miatt Pontaqua levendula illatú pelyhesito, hetente 10 milliliter.

Mióta ezt használom,kristálytiszta a víz.

Szia

2023. jún. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
És nem olcsóbb a vizet cserélni? Egy köbméternél nagyon ésszerűtlennek hangzik
2023. jún. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
76%

Hát akkor nézzük.

Egy vizcsere csak kétezer forint körül van, ha ezt nézzük, talán igazad is lehetne. De.

Leengedés, kitisztítás, feltöltés,a víz felfűtese,ez kb egy napi munka,ami idő és pénz veszteség. A mai rohanó világban ezt nem sokan engedhetik meg maguknak kéthetente.

Mennyivel egyszerűbb egy zacskó port betenni a vízbe,belöttyinteni kb.10 ml pelyhesito oldatot, és hetente egyszer kicserélni a szűrőben a vattagolyócskákat?

100 db vatta golyó kb.8000 ft,a pelyhesito 6000 ft,az easyspa vízkezelő csomag kb.12000 Ft. Ez simán kitart három négy hónapig vizcsere nélkül.

Vagyis meguszol hat nyolc napi munkát plusz 12000 ft vizdijat plusz a felmelegítés áram díját.

Ezen érdemes elgondolkodni. Én már megtettem.

2023. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A keringető szivattyú 50w-ot fogyaszt. Ne kapcsold ki sosem, menjen egész hónapban. Ez max 2000 Forint. Néha tisztítsd ki a szűrőt és fontos, hogy tegyél bele aquamulti mini tablettát! Legalább 2 legyen benne a vegyszeradagolóba. Nálunk így van, kristálytiszta a víz, egy doboz vegyszer másfél évig elég, tehát olcsó. Valószínűleg a klór sokkal több benne, mint a határérték, de semmi bajod nem lesz tőle. Mi mindig nagyon klóros vízbe fürdünk, de senki sem panaszkodott száraz bőrre vagy ilyenekre. Inkább legyen 3x-os klórmennyiség, minthogy elkapj valamit. Ez a recept.
febr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!