Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » CSOK-os ingatlan kiadható...

CSOK-os ingatlan kiadható albérletbe?

Figyelt kérdés

Újépítésű társasházban élünk. Az alattunk lévő lakást CSOK-os kedvezménnyel vásárolták meg, de nem költözött be a tulajdonos. Ellenben kiadta albérletbe a lakást egy olyan családnak, akik rendkívül zajosan és igénytelenül élnek. A kutyát egész nap magára hagyják és ugat/vonyít. A közös udvar tele van kutyaürülékkel, amit nem hajlandóak összeszedni.

Illetve a lépcsőház és a közös udvar az ő kacatukkal van tele, ami rendkívül zavaró, egyrészt tűzvédelmi szempontból, másrészt esztétikai szempontból.

Többször szóltunk nekik a problémáról, de nem változott semmi. Szóltunk a tulajdonosnak is, hogy ez így nem okés, de ő sem mozdítja a füle botját sem.

Én tényleg nem akartam ilyen lépéshez folyamodni, de elgondolkodtam a feljelentésen, hiszen nem látok más megoldást.

A kérdés csupán annyi, hogy jól tudom e és valóban nem lehet bérbeadni a CSOK-os ingatlant?



2023. júl. 15. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól.
2023. júl. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ milyen a szerződést írtak.

Alapvetően nem ,mert a tulajdonos gyerekeit oda kell bejelenteni.

Azt elvileg nem tiltja a rendelet, hogy valamelyik szobát kiadják albérletbe.

2023. júl. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tudod!


Kutya kotelességed jelenteni. Támogatom, mert adófizető polgár vagyok - így közvetve engem is károsít. A CSOK adóforintokból jött létre.


Hasonló történt nálunk is, csak annyi különbséggel, hogy a baj a kivitelezővel volt. Ráiratta a céget a pici gyerekeire. (A ceg Wyoming-ban van bejegyezve, lakást ráiratta a feleségére és a 3 gyerek után felvették a CSOK-ot. A lakást 1.000 EUR -t kiadták. Sok mindent nem fejezett be a társasházi, mert nem tudta kifizetni az alvállalkozók az. Ők meg ingyen nem dolgoznak.

Csak annyit mondtam neki mikor osszeszolalkodtunk, hogy CSOK- ős lakást nem lehet kiadni. Nah mindjárt vette a lapot és eladták a lakást. Legalább nem volt közünk egymáshoz.

2023. júl. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A CSOK feltétele, hogy azok a gyerekek, akikre igénybe vették, 10 évig ott lakjanak.
2023. júl. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Másnak nem adható át használatra .
2023. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!