Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csőtörés bejelentés biztosítón...

Csőtörés bejelentés biztosítónak hogyan működik?

Figyelt kérdés

Vasárnap este történt, telefonálni nyilván nem tudtam szerelőnek.

Van lakásbiztosításunk. Hétfői nap folyamán elég bejelenteni?

Az utcában lakik vízvezeték szerelő, ha számlát nem ad (márpedig számlára elég drága lenne) akkor is fizet a biztosító?

Gondolom képek kellenek, rémületemben a víztócsákat nem fotóztam le, holnap a férjem kivési arról elég fotót készíteni?


2023. júl. 16. 21:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nemrég Generalinál beázásra volt bejelentésem. A bejelentésben fotókat küldtem emailban. Hívott egy ügyintéző, kaptam emailt, majd egy linket kellett letöltenem, amivel látta az általam mutatottakat . Pár óra múlva visszahívott és felajánlott egy bizonyos összeget a kárért.
2023. júl. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Amint lehet jelentsd be a hibát és mindenképpen készíts róla képeket, a lehető legtöbb oldalról, közelit, távolit is, majd aztán eldöntik nekik melyik kell belőle! Valahogy látsszon az is a képeknek egy részén, hogy hol van - beazonosítható legyen a házatok, a vízórátok vagy bármi, mert nekik bizonyíték kell arról, hogy nem biztosítási csalás történik, hanem tényleg a biztosítottnál volt csőtörés (és nem a szomszédban vagy egy havernál).

Már nem jönnek ki minden esetben személyesen a biztosítótól, ha elég sok képed van és azt online feltöltöd a biztosító megfelelő felületén, akkor nekik a kép elég.

Ha az azonnali hibaelhárításban szívességből segített valaki (ha nem ad számlát akkor ennek számít, mert nem tudod bizonyítani hogy fizettél érte) az nem baj. Hiszen az is feladatod, hogy amennyire lehet megpróbáld csökkenteni a kárt, nem érsz rá olyan szerelőt megvárni aki majd számlát is ad róla, mert addigra szétmossa a csőtörés a környezetet.

A kárt fogja majd a biztosító felmérni ls fizetni a biztosításod mértékében. Ha az azonnali hibaelhárítás megtörtént, utána viszont már olyan szerelő legyen aki számlát is ad! de ezt beszéld meg a biztosító ügyfélszolgálatosával, hogy náluk mi az elvárás, mert lehet, hogy nekik mindegy, fizetnek valamennyit és old meg ahogy tudod.

2023. júl. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Biztosító és kár típusa, értéke, szerződés és a csillagok állása határozza meg, hogy mennyire bonyolult az ügyintézés és mi a menete.


Lehet, hogy bejelented és egy egyeztetés, fényképek után utalja a pénzt a biztosító és kész.

Az is lehet, hogy előre le kell jelentened, hogy kivel csináltatod, csatolni a számlát, stb.

A kár összegétől is függ, mert lehet, hogy mondjuk egy 10-20ezres kártérítést odadob neked és oldd meg, de mondjuk egy 300e-s összegnél már tuti kérni fogja a számlákat, hogy nem elkúrvázztad a lóvét.

2023. júl. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Remélem, reggel bejelentetted?
2023. júl. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

#4 nem, nem sikerült bejelenteni


A biztosításkötő társaságnak jeleztem (ahol kötöttem)

Generali lett kötve.

Azt mondták kell a számla+fotók

Igazából még a pontos ok sincs meg.

Vasárnap este történt, hogy folyt a víz (el lett zárva)

Hívtunk több szerelőt még egyik sem ért ide.


Ma estére (munkái után) igérte az egyik, de addig nem akartam bejelnteni még a pontos hibát nem tudjuk.

Csőtörésre gondoltunk, mivel folyt a víz. El is kezdtük vésni a falat, hogy megtaláljuk a hibát de egyenlőre nem lett meg, így estig várjuk a szerelőt mitévők legyünk....

2023. júl. 17. 16:48
 6/15 anonim ***** válasza:

Ne alkusznál jelentsed be, semmi közük hozzá.

A szerződésedben benne van, hogy x napon belül be kell jelentened. Különben el fogják utasítani.

2023. júl. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Az alkusznál kötöttem, azért vannak hogy ezeket intézzék tudtommal arra kapják a jutalékot.

Napi szinten jelentenek kárt, ők mondták hogy a számlát is csatolni kell a kárhoz

De jelen pillanatban még mindig nem tudjuk mi okozta a hibát, tehát nem tudom bejelenteni


azt meg nem mondhatom, hogy a víz folyt de nem tudjuk miért , csőtörésre tippelünk , de a hiba még nincs meg mert a szerelő nem ért ide


Mellesleg szerintem nem tudják, hogy melyik nap történt, kedden nem mondhatom hogy hétfőn történt?

kell azt nekik tudni h vasárnap?

2023. júl. 17. 17:19
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Alkusznal dolgozom. A legnagyobbnal. Senkinek nem intezunk karbejelentest. A jutalekot a kotesert kapjuk. Ennyi.


Hazudhatsz, ha nem buksz le.

2023. júl. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ebben mi a hazugság? Xddddd

Tesóm is dolgozott ott, ők is jelentettek károkat, sőt náluk volt akinek konkrétan ez volt az egyik munkaköre a kárbejelntes.

Az hogy te lusta vagy bejelenteni vagy nálatok nincs ilyen az 1 dolog....ahol én kötöttem /tesóm dolgozott ott igenis jelentenek be kárt alkusznál!!

2023. júl. 17. 20:28
 10/15 anonim ***** válasza:

A hazugság az, hogy hétfőt mondasz, mikor vasárnap történt, ezt nekem kell elmagyarázni? (nem mondtam, hogy baj, csak azt, hogy ha nem buksz le, akkor a jó, pl aki kimegy esetleg kárszemlére, lehet leveszi, hogy nem stimmel valami)


Nem vagyok lusta bejelenteni, de plusz egy személy bevonása tök fölösleges. A biztosítónál is külön dolgoznak olyanok akik a kárbejelntéseket veszik fel.

Mind1, csináld ahogy szeretnéd, majd lesz valami.

2023. júl. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!