Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Pókok ellen mit lehet tenni??...

Pókok ellen mit lehet tenni?? (5 centis pókok rohannak be a házba ajtónyitással)

Figyelt kérdés

Először is már van szúnyoghálónk, ezt ne ajánljátok. :)


A bejárati ajtón át jönnek be óriási húsos (talán farkas)pókok a házba, de lassan ott tartunk hogy naponta 4-5 alkalommal…

Elvagyok a pókokkal, a kaszáspókok a sarokban a cimboráim, de ez nekem is sok, undorítóak. Azonnal iramodnak be a fürdőszobába (guszta lenne mezítláb rálépni) vagy a cipősszekrény fele (ki ne szeretné a pókpépes cipőt felvételkor) vagy a hálószoba fele 💀 ráadásul elvileg fájdalmas marásuk van ami nem hiányzik. Összességében félek tőlük és nagyon elegem van már ebből.


Meg lehet valahogy akadályozni hogy bejöjjenek??


Nem az érdekel alapvetően hogy hogy lehetne kinyírni, mert az elég evidens, hanem hogy meg lehet-e akadályozni valahogy hogy bejöjjenek? Vagy legalább minimalizálni??


Amit eddig próbáltam:

- illóolajok amiket elvileg utálnak

- ultrahangos riasztó

- ilyen raid/chemotox ami elvileg távol tartja őket


Mit lehetne még tenni ellenük??


2023. júl. 17. 18:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Ha ajtó nyitáskor mennek be, akkor tudod, hogy mikor kell felkészülni a megölésükre. Így tehát készülj fel rá mielőtt nyitod az ajtót.

Gondolom nincs tárva-nyitva az ajtó percekig vagy órákig. És feltételezem, hogy kertes házban laksz.

A macskák például megeszik a pókokat.

Nekem itt véget ért a tudományom.

2023. júl. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Még eszembe jutott valami.

Mész, szódabikarbóna, mosószóda - ezek olyanok, amiket nem szeretnek az állatok. Konkrétan: Mosd fel a küszöb környékét ezekkel. Ne vegyszerekkel, hanem ezekkel (a mésszel nem lehet felmosni..., azt máshogy használják, de a hatás azonos / hasonló).

2023. júl. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1

Marha gyorsak, mindig figyelek de simán bemennek a szekrény mögé vagy hasonló helyre. Vagy van hogy tele a kezem és nem tudom gyorsan azonnal becsukni az ajtót rendesen. Stb.

Tényleg nem is értem, évek óta itt élünk de ilyet még nem láttam, hanyatt-homlok rohannak be célirányosan. 🤢

Kinti macska teljesen kizárt, a szódát mindenképp ki fogom próbálni, bár régebben a hangyák ellen nem ért semmit :D

2023. júl. 17. 18:46
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit off de mennyi pók van nálatok, hogy minden ajtónyitásra bejutnak? :D
2023. júl. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok a kérdésre válaszolni, de ha a helyedben lennék, már az ingatlan.com-ot nézegetném. :D
2023. júl. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Akkor felmosóval vagy seprűvel vonulj ellenük.


A hangyákat nem távol tartja a szódabikarbóna, hanem ha összekevered mondjuk liszttel, és ők beviszik a bolyba, megeszik, isznak rá vizet, akkor felfújódnak és puffadásban meghalnak. Legalábbis így tudom.



Xddd 5-ös!

2023. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

insecticide 2000 -el érdemes körbefújni az ajtót belülről is, kívülről is. Az elvileg ellenük is hatásos. Amikor használjuk, nálunk is kevesebb a pók. 5cm-esekre nem tudom mennyire erős.


Macskákra, kajájukra ne fújd, mert nekik nem tesz jót.

2023. júl. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Esetleg valami ragasztó csík az ajtó elé? Ti átlépitek, de a pók beleragad. Csak ötlet.
2023. júl. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

8-as! Azért nem jó kívülre a ragasztó csík, mert kint a szél, szellő odafújja a koszt, port és más könnyen mozdítható tárgyakat, így az nem sokáig marad használható. De nem tudni, hogy az ajtón kilépve máris a külvilág fogadja-e őt vagy sem. * Tekintve, hogy ilyen sok pókot ír, több, mint valószínű, hogy a külvilág fogadja az ajtó kinyitásakor.

Belülre viszont több értelme van a ragasztó csíknak.


*Remélem nem ilyen helyen laksz, kérdező :) (Meg ne nyisd, ha nyugodtan akarsz aludni!): [link]

2023. júl. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, a bejárati ajtó környékén kellene a pókokat eltávolítani és eleve elérni, hogy ne is legyenek az ajtó közelében. Érdemes lenne az eresz alját és a teljes területet pl. nagynyomású mosóval áttisztítani vagy legalább slaggal jó alaposan és gyakran lemosni.

A pókok nem szeretik a takarítást és az állandó zargatást. Ha olyan sok van ott az ajtód környékén akkor valahol ott lehet a fészkük és ott találnak búvóhelyre. Ezt kell megszüntetned.

2023. júl. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!