Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen módon jutottatok az...

Milyen módon jutottatok az első saját tulajdonú ingatlanhoz?

Figyelt kérdés

Megköszönném, ha legalább felsorolás szerűen meglenne a folyamat, illetve a nem és életkor, amikor meglett az ingatlan.

Köszönöm szépen!



2023. júl. 25. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Spórolt pénz, kicsi hitel, hatalmas mázli.


18 éves koromtól asztaloskodok, mindig is fillérb@szó voltam kb minden második havi fizumat megsporoltam amíg alkalmazottként melóztam, és szüleimnél éltem.

Első és mai napig lakásomul szolgáló házikóm egy külterületi zártkerti de lakható 3szobás 2 szintes nagy teraszos nyaralóként nyilvántartott házikó Budapest 25km körzetében.

10 évvel ezelőtt, akkor 27évesen vásároltam 5millió magyar pénzért durván ár alatt, már akkoriban 15-20 közt mentek a környéken az ilyen kecók, ma meg már 40alatt nincs.

Az előző tulajt megtérítette a szientológia egyház és kivitték amerikába “dolgozni” sürgősen akarta eladni mindenét, ezt a házat konkrétan míg meghirdette és én aki gőzerővel ilyesmit kerestem, 10perc telt el a kettő között, 20 perccel a hirdetés feladástól én már autóban ültem és jöttem foglalózni.

2023. júl. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
öröklés 42F
2023. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló: ez tényleg vakszerencse!


Mi már 2 kisgyerekkel költöztünk szövetkezeti panellakásba, amihez havonta fizettük az állam által nyújtott kölcsön törlesztő részleteit. Rendszerváltás után megvásároltuk a lakásszövetkezettől, viszonylag bagatellért, mert alig volt már még valami a nem törlesztett kölcsönből.

2023. júl. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyiból nem szerencse, hogy mindenképen ilyet kerestem de a háromszorosát is meg tudtam volna adni.
2023. júl. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Egyik rokonomtól vásároltam meg kedvezményes áron a 29 nm-es lakását, mert építkezett és kellett a pénz, plusz nekem is segíteni akart ezzel, hogy piaci ár alatt odaadta. Full hitelből ment az egész. Aztán később eladtam, mert én is építeni akartam.
2023. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 mindentudó99 ***** válasza:
88%
17 éves koromban vettek egy öcsja vályogházat nekem a szükeim. 350 ezerért. Ez akkor is ár akatti volt bőven. Rendberaktuk később eladtam nagy haszonnal . A pénzt beleforgattam a következö ingatlanba. Máig megvan.
2023. júl. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Spórolt pénz, kicsi hitel, hatalmas mázli."


Nálam hasonló.


27 éves koromban kezdtem aktívan dolgozni, elég későn. Ez után az első év az a nullára visszahozás volt, diákhitel visszafizetés, stb.


5 éven keresztül spóroltam úgy-ahogy, szobákat béreltem, már éppen kezdtem feladni a dolgot. Végül már egész albérletet kivettem relatív jó áron.


5 év után lett 16 millióm. Ismerősnek pedig volt egy eladó panellakása. Nem a legjobb környék, a lakó közösség is vegyes, nem egy álom hely.


21 volt a lakás, 12 önerő + 9 hitel. 1 millió elment illetékre + átírásokra. Azóta meg beletoltam a felújításába, bútorozásába 6 milliót. van még vele meló.


Már akkoriban 25 körül voltak az ilyen lakások Az élhetőbbek 28. Most 30 alatt nincsen, de inkább 25 az átlag, szóval anyagilag nyertem rajta. Már csak azért is mert 50 ezres a törlesztőm szemben az albérletek 150-200 ezres árával.


Az a bajom, hogy annyira csúnyán elmentek közben az árak, hogy félek, hogy ide ragadok évtizedekre. Személy szerint alapból úgy vettem, hogy "kezdő lakás" aztán majd eladom egyszer és költözök máshova.

2023. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt jön képbe, hogy az ember társas lény… ha eleve olyan párt keresel, aki anyagilag ugyan ott tart mint te, akkor van mit a közösbe adni és az már kapásból 50-60millió.
2023. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 THX84 ***** válasza:
100%

Nos, nekünk igen érdekes módon történt. 2013 januárjában vettük.


2007-óta önkormányzati ilyen szociális lakásban költöztünk össze. Filléres költség volt az albérlet ára. 2010-es kormány váltás után az úgynevezett szociális szó elvesztette értelmét, (írdatlan módon emelték évről évre az albérlet árát) arra hivatkoztak, hogy ez a pénz meg lesz, mert ha valami költség merül fel, akkor az az önkormányzatot terheli. 2012 novemberében (fűtési szezonban) kilyukadt a kazán tágulási tartálya. Nem nyúlhattunk hozzá, mert nem a mi tulajdonunk, csak az önkormányzat által szerződött szerelő csinálhatta, persze ezek nem olcsó szerelők.

Közben az önkormányzat közölte, hogy neki nincs rá pénze, fizessük ki a szerelőt, majd az összeget le lakhatjuk. Be rágtam rajtuk, (jelzem, akkor már volt egy 4 éves gyerek, és 2013 január végére volt kiírva a párom a következővel) közöltem velük, hogy a továbbiakban nem vagyok hajlandó fizetni nekik egy forintot sem. A 2012-es karácsonyfa alá a 80000 Ft-os számlát rakhattuk.


Kerestünk azonnal beköltözhető házat. Az ingatlan kiválasztása után (csak egy tisztasági meszelés kellett, és beköltözhető) jött a fekete leves. 2013 Január 1-ével jött egy újabb banki rendelet. Tizen valahány bankot jártunk végig, mire meg tudtuk, hogy nem a hitelképességünkkel van a baj, hanem, hogy 5M Ft. alatti ingatlanra nem adnak lakáshitelt. 2,1M forintról volt szó. Itt megint ideges lettem, főleg mikor a bankok jöttek ilyen kérdésekkel: "Nem tudnék 5M Ft. feletti összegért ingatlant venni?" - Nem, B.meg. Itt faluban 5M-ás ingatlan fenntartási költsége nem a mi fizetésünkhöz van kitalálva. Vagy "Nem tudnék bevinni a hitel fedezetbe olyan ingatlant, hogy a kettő együtt elérje az 5M Ft-ot?" - Ha lenne a nevemen ingatlan, nem akarnék venni még egyet.


Végül be mentem oda, ahol bankolok, majd fel tettem a kérdést az ügyintézőnek. Mi a maximális összeg, amit a fizetésemre felvehetek személyi kölcsön. Ez 1,3M Ft volt. A többit meg a szüleim adták kölcsön. Így még lehet, hogy jobban is jártunk. 7 év alatt kifizettem a személyi kölcsönt, és az ingatlanra nem volt bank bejegyezve a földhivatalnál.


A második gyermek mér csak 1 hetet volt az albérletben.


Költözéskor nagy szájjal az önkormányzat követelte a lakás kulcsot, hogy adjuk át.

Én azt megtagadtam, mondván, hogy míg a 80K összeg le nem telik, addig mi vagyunk rá jogosultak. Ez időarányosan május környéke volt. De megint egy újabb csavar, 2013 Februárjában kaptunk értesítőt, hogy megint emelik az albérlet árát, így időarányosan áprilisban telik le a 80K.


Kicsit hosszúra sikerült, köszönöm, ha elolvastad.

2023. júl. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9,

hát, nem volt irigylésre méltó a helyzetetek.

2023. júl. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!