Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csak amerikába lehet jó...

Csak amerikába lehet jó fizetésem , szép lakásom egy jó autóm vagy Magyarországon is lehet szuper életem??

Figyelt kérdés
Ugye hogy nem csak amerikába lehet jól élni?

2023. aug. 1. 13:14
1 2
 11/15 Senior Séf ***** válasza:
84%
Elég szomorú, hogy manapság a szuper életet mindenki az anyagi jóléttel azonosítja, s közben nem veszik észre, mennyi szépség veszi őket körül. Nekem nincs vagyonom. Nem is vágyom rá, hisz a szomszéd fűje mindig zöldebb, ha a fene fenét eszik is. Van viszont szerető párom, felnőtt, jól boldoguló csemetéim, hitelmentes házam, öregecske, de üzembiztos autóm, és olyan környezetben élhetek, amit mindig is szerettem volna.
2023. aug. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
15%
Benned van a hiba! Nem érted meg, milyen fontos a konzumizmus. A ruhádon a felirat, a telefonod márkája, az autót emblémája kiemel, jobbá tesz és megbecsülést ad a mai társadalomban. Akinek nincs lakása, autója, laptopos munkája az egy senki a mai emberek 95-98%-a számára.
2023. aug. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Senior Séf ***** válasza:
87%
Aha! Kapiskálom már, utsó. Tehát ha a fenti, MÁSOK ÁLTAL TÁMASZTOTT elvárásoknak eleget teszek, akkor lesz szuper életem...?
2023. aug. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

“Elég szomorú, hogy manapság a szuper életet mindenki az anyagi jóléttel azonosítja, s közben nem veszik észre, mennyi szépség veszi őket körül. Nekem nincs vagyonom. Nem is vágyom rá, hisz a szomszéd fűje mindig zöldebb, ha a fene fenét eszik is. Van viszont szerető párom, felnőtt, jól boldoguló csemetéim, hitelmentes házam, öregecske, de üzembiztos autóm, és olyan környezetben élhetek, amit mindig is szerettem volna.”


Az a szomorú, ha valaki olyan ostoba, mint te. Ma már nem olyan könnyű lakást venni, mint a te idődben. Főleg ilyen inflációval és bérekkel. Még jó hogy boldogít a pénz, hisz nem akar az ember éhen halni, miután kifizette a nem kevés lakáshitelt / lakbért. Ez csaknem a fél fizetés kapásból. Ha orvoshoz kell menned és komolyabb bajod van, az több százezer, ha nem akarsz hónapokat várni. Könnyen dumálsz, hogy boldog és elégedett vagy, minek a pénz, ha mindened megvan már : saját lakás jó helyen, auto, stb.

2023. aug. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Senior Séf ***** válasza:
100%

A hét egész hátralevő részében frusztrált lettél volna, ha mindezt személyeskedés nélkül mondod el, kedves utolsó?

Egyébként tény, hogy nem akar az ember éhen halni, miután kifizette a nem kevés lakáshitelt / lakbért. De valljuk be, nőttek az igények is. Házasságom első éveiben laktam olyan albérletben, hogy reggelre belefagyott a víz a pohárba, ha este 10-kor már nem tudtam hátraverekedni magam az olajoshordókig a tökig érő hóban. Volt két mélytányérunk, meg a ruha, amit éppen viseltünk. Gépek, berendezés semmi. Egy mai fiatal sikítófrászt kapna, ha ilyen körülmények közé kellene hazamennie.

"mindened megvan már : saját lakás jó helyen"

Ilyet nem mondtam. Azt mondtam, olyan környezetben élhetek, amit mindig is szerettem volna. É.: kicsiny falu, a legközelebbi várostól 8 km-re, horgászhely és saját erdő szomszédságában.

A szuper élet pedig nem konkrétan a mostani állapotomra értendő, hanem az eddigiekre. A boldogság ugyanis nem más, mint maga az odavezető út. A mozgás, a haladás, a fejlődés. Amikor lépésről lépésre megszerzel mindent, amikor egy szaros vasalódeszka is örömet okoz, amikor tégláról téglára felépíted az életedet, akár másod-és harmadállást vállalva, hétvégenként kőműves mellett mozgatva ki az elgémberedett izmaidat.

2023. aug. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!