Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel oldható fel a festék a...

Mivel oldható fel a festék a lefolyóbol?

Figyelt kérdés
A kedves "festő" úr (aki azóta elérhetetlen kb) valószínű öntött némi festéket a mosogató lefolyójába (Peakston Topaz). Próbáltam már az ecet+szbkarbóna, Mr. Muscle-t, nem jártam sikerrel. Nincs teljesen eldugulva, de baromi lassan megy le a víz. Járt már valaki így? Panel 9. emelet, csak hogy tetézzem a dolgokat. Ha nem sikerül feloldani, mi a fenét lehet csinálni vele?

2023. aug. 4. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A lefolyót szétszedni, részenként kitisztítani, utána összerakni, az esetleg menthetetlen részek helyett újat venni
2023. aug. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj egy festékes üzletbe és ugyanilyen festék vignettáján olvasd el, hogy mivel lehet hígítani, vagy kérdezd meg az eladót.
2023. aug. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a falfesték eléggé ellenálló, a lefolyótisztító sem bír vele, mert tele van szilikáttal. Könnyen lehet, hogy forró gőztisztítós takarítás lesz belőle. A duguláselhárító akciócsoportoknak van ilyen gépe (nem kis a karcher köpködő)
2023. aug. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2 Azzal már nem megy semmire ha a festék megkötött, megszáradt, sajnos. A durvább festékoldókkal meg jobb vigyázni, mert ha van valahol műanyag része a csőnek akkor azt a falban is tönkreteheti a szer és akkor nagyobb lesz a kár nem kisebb.
2023. aug. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező

Amúgy honnan gondolod, hogy festéket öntött volna a lefolyóba?

Ha simán elmosta a diszperzites festékes eszközeit attól nem lesz semmi lerakódás, dugulás meg hasonló, én is mindig bent mosom a festékes cuccokat. 15 éve vagyunk a házban, nem volt vele semmi gond. Ha diszperzites falfesték akkor az frissen elmosva nem sokkal rosszabb, mint ha temperát mosnál ki az ecsetedből.

2023. aug. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Onnan,hogy szetszedtem a szifont es az aljaban a kupakban allt a festek, majd teleengedve a csapba + pumpazva festekes viz jott vissza. Gondolom,amikor attoltottek a maradek festeket javitashoz,az a mosogatoban tortent meg, es a 'jovanazugy' elven ott is lett lemosva a lefolyoba.
2023. aug. 5. 11:18
 7/8 A kérdező kommentje:
Marmint a csappal teleengedve a mosogatot.
2023. aug. 5. 11:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha festékes víz jött vissza pumpáláskor, akkor még megoldható egy festékoldóval.
2023. aug. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!