Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Adott egy szenderd padlóösszef...

Killerfinger kérdése:

Adott egy szenderd padlóösszefolyó gepesz.hu/shop/detailed.php?termek=40000 amit a zuhanyzó építésekor, 7 évvel ezelőtt betonoztak be kikövezett zahanyzóba. Fél éve ázik az alattunk lakó. Mi tud elromlani a bebetonozott csövön?

Figyelt kérdés

2023. aug. 20. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Vizszigetelès készült?
2023. aug. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Folyékony gumival lett kikenve. De ha jól gondolom, ebből a szempontból irreleváns a vízszigetelés. Itt most nem feltétlenül az az elsődleges gond, hogy ázik a sógorom, hanem, hogy mi tud történni egy bebetonozott csővel 6 év elteltével.
2023. aug. 20. 18:00
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Csőtörés bármikor lehet.

De a vizszigetelès is elengedhetett.

2023. aug. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, ez 2 részes, az alsó a lefolyó rész és belemegy egy "hosszabbító" idom, amivel szintbe lehet hozni a tetejét. A kettő egy nagyon kicsi, vékony gumitömítéssel csatlakozik. Ha ez a kis tömítés tönkremegy, akkor mellette szivároghat a víz a betonozás irányába.


Én szuezi összefolyót építettem be, abban 2 plusz idom is van tömítéssel. Körbetekertem habszivaccsal, és úgy betonoztam be. Így bármikor ki lehet szedni, ha gond van.


Ha teljesen bebetonoztátok, akkor nehezíti a dolgokat. Akkor nem tudod kiszedni.


Esetleg a csatlakozás helyénék belülről ki lehet kenni valami sziloplasztal, vagy esetleg pvc ragasztóval (nem tudom milyen anyagból van az idom).


Esetleg megkérdezni szerelvényboltban ilyenkor mit javasolnak, bontás nélkül.


Én erre gyanakodnék. Lehetne gond az illesztéseknél is de elvileg ha mindig a folyás irányában van az illesztés, lejtéssel, akkor kicsi esély van a szivárgásra, az ottani tömítésel pedig eléggé tartósak.


Esetleg még azt lehet, hogy az idomot roncsolva, széttörve, vagdosva kiszedni a betonból. Körülötte elcsiszolgatni a betont, hogy ne a rücskös formája legyen, és abba betenni egy új idomot, új gumitömítéssel.

2023. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!