Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet darazsakat /...

Hogy lehet darazsakat / méheket (?) kiírtani? Egy egész nagy kolonia költözött a kertünkbe, rögtön az ajtó elé, és félünk, még allergiás is vagyok.

Figyelt kérdés

Egyelőre azt se tudom, mi ez, nem ismerem őket, szóval valaki aki otthon van a témában, megmondaná, mennyire veszélyesek és mit szoktak velük tenni ilyen esetben?


A földbe ástak jó mélyen egy kb 10 cm átmérőjű lyukat, ahogy sikerült belenéznem, jó mélyen, és csak úgy özönlenek ki-be onnan a darazsak/ méhek. És nem egy elhagyott terület, ez konkrétan a városközponti lakásunk kertjében van, szóval kicsit se vagyok nyugodt.


kösz előre is


[link]


[link]



2023. aug. 22. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Fújd le őket rovarirtóval.
2023. aug. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
112-t felhívod és elmondják mi a teendő. Vagy csak ráguglizol, hogy a környékeden van-e olyan, aki darázsbefogással foglalkozik. Ha méhek, akkor még örülnek is ezeknek. Befogják őket, elviszik, egy ideig karanténba teszik, aztán szorgosan termelik a mézet az új gazdinak.
2023. aug. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és a kép alapján felismerte valaki, mi ez pontosan? feltűnően kicsik egyébké nt.
2023. aug. 22. 12:28
 4/8 anonim ***** válasza:
2023. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem ismerem fel őket, de a színük alapján valamilyen darazsak. Ilyen helyen nem szabad nekik lakni, bármilyenek is.

A neten azt írják, hogy hajnalban vizet kell önteni vödörből a gödrükbe, amennyi belefér.

Földben lévő fészket kétszer semmisítettem meg, és a légyirtó egyik esetben se ért semmit. (Amúgy szabadon álló fészkek tömegeit irtom ki légyirtóval minden évben.) De a lyukba hiába fújtam be, csak néhány darázs pusztult el alkalmanként.

Földben lévő fészekkel az a baj, hogy a talaj tartja az állandó hőmérsékletet, és reggel is aránylag aktívak, a szabadban lakó darazsakkal ellentétben.

Mindenesetre, én azt csinálnám, hogy reggel 6 táján hosszú ruhában, sapkában egy nagy vödör vizet öntenék a lyukba, és egy flakon légyirtóval várnám a felszínre menekülőket. A víz miatt nem fognak támadni, ha 1 m-re vársz, ahonnan még a légyirtó sugara eléri a lyuk száját.

A 2. föld alatti fészek száját többször betömtem földdel, amit betapostam (miután befújtam egy csomó légyirtót), de mindig kiásták. Végül egy levágott talpú flakont állítottam a lyuk fölé, és azt öntöttem körül földdel. Így felfelé akartak kimenni, de nem tudtak, alul meg nem próbáltak ásni. Ilyen hőség volt akkor is, és az odatűző nap felforrósította a levegőt a flakonban, ami feljött, az el is pusztult.

2023. aug. 23. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ezek sima darazsak. Nálunk is vannak. Ha nem építettek fészket, akkor a neten találsz különféle darázscsapdákat. Itt egy konkrét leírás. Én is ezt alkalmazom és működik:


[link]

2023. aug. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha allergiás vagy rá, akkor sehogy, google, vannak erre szakemberek
2023. aug. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kösz, elvileg már lesz szakember aki kezd valamit velük. de ő is azt mondta, hogy nem egyszerű és valószínű több fordulós művelet.
2023. aug. 23. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!