Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy mofém zuhanyváltót hogyan...

Egy mofém zuhanyváltót hogyan kell kikapcsolni?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyen kádtöltőm van, és miután be lett nyomva a zuhanyváltó gomb, csak a gyors elzárás-visszanyitással tudok visszaváltani kádtöltésre. Van ennek olyan módja is, amivel nem vesztem el az aktuális hő és nyomás beállítást? Próbáltam húzni, tovább nyomni, nem sok sikerrel, a tekerésnek pedig ellenáll.


2023. aug. 28. 21:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekünk is Mofém csapunk van a kádnál, de nem emlékszem, hogy ez probléma lett volna, szerintem ilyet nem akartam vele még csinálni. Fordítva, hogy folyik a víz és ezt váltom zuhanyra, ez simán megy, visszafelé nem próbáltam.

Ha nem tudod simán benyomni a váltóját akkor ez nem is lehetséges. Viszont ha lecsökkented a víz nyomását már talán sikerülne. Ez nem tekerős. Kihúzod aztán vissza és ennyi.

A belső szerkezete szerintem víznyomás függő, a rugó alapján gondolom. A képen láthatod, hogy ha be lenne nyomva akkor elzárná a víz útját, ha kihúzod, azaz megy a zuhany rész felé a víz, akkor a rugós résznek a víz nyomását kellene leküzdeni, hogy visszanyomd. De lehet, hogy tévedek. Próbáld meg úgy, hogy nem elzárod a vizet hanem lecsökkented a víznyomást, gyengébben folyatod és akkor vissza tudod-e váltani a csapra!

[link]

2023. aug. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!