Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy üres telek...

Mennyibe kerül egy üres telek (lebontandó ház van rajta) átírása? 6 millió forint a vételár.

Figyelt kérdés
A párom és az én nevemre közösen szeretnénk átíratni.
2010. okt. 17. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Vagyonszerzési illeték, így keresd!


Viszont jobban jártok, ha még a jelenlegi tulajnál elbontjátok a házat, mert akkor üres telekként tudjátok megvenni, amire - ha 6 éven belül lakóházat építetek - nem kell illetéket fizetni.

2010. okt. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

[link]

ezt találtam......

ezek szerint egyszer fizetek 80.000ft-ot (2%)

plusz egyszer 120.000ft (6%)

200ezer forint csak hogy a nevemre kerüljön???

azt hittem kevesebb.

2010. okt. 17. 10:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, jól számolsz, viszont úgy tudom, hogy 2010-től a 6% lement 4%-ra. Ha így van, akkor 80+80=160e összesen. Tudom, rablás!
2010. okt. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsi off a rablással kapcsolatban:

Mikor nagyszüleim meghaltak, szüleim, pontosabban apám örökölte a házokat. Kb félmillió forint örökösödési illetéket kellett kifizetnie, hogy hivatalosan is a nevére kerüljön.

Aztán mivel két lakásban egyszerre nem tudtunk lakni, üresen meg semmi értelme nem volt fenntartani, ezt eladta. Mivel egy éven belül nem volt szükségünk másik lakásra, ezért adót kellett fizetni a pénz után. Nem is keveset.

Aztán miután egyetemre jártam a szülővárosomtól 200km-re lévő másik városba, ott is kellett valahol laknom, ezért a megmaradt pénzen ott vásároltunk egy lakást. Erre ismételten illetéket kellett fizetni.

Néhány évvel később sajnos apám meghalt, én örököltem a lakást, saját jövedelmem még nem is volt, mégis kiszámlázták a több százezer Ft örökösödési illetéket.


Tehát ugyanazért a pénzért összesen négyszer fizettünk. Az illeték illetékének az illetékének az illetékét. Összesen már milliós nagyságrendben gyakorlatilag a semmiért.

Na kérem szépen, ez a rablás!

2010. okt. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!