Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit jelent pontosan az a...

Mit jelent pontosan az a kifejezés, hogy okos város?

Figyelt kérdés
Természetesen már hallottam az okos otthon kifejezést, és még hasonlókat, de egy város szintjén, hogy kell ezt elképzelni? Talán a környezet tudatossággal hozható kapcsolatba? "Környezetbarát"/ "Zöld" város technológiai újításokkal karöltve?

2023. szept. 12. 12:20
A kérdező szavazást indított:
Ugyan olyan szélhámosság, mint a karbon lábnyom kiszámítása....
Szimpla parasztvakítás. "Nesze semmi fogd meg jól!"
Ilyen városok valószínű nem fognak létrejönni.
Próbálkozások a környezetvédők, és egyes politikusok/pártok részéről.
Szinte alig van esély, hogy az elmélet a gyakorlatban kivitelezhető legyen.
Valami más szándék húzódik meg a jól hangzó kifejezés mögött.
Szépen burkoltan próbálják különböző intézkedések mögé bújva elvenni a jogainkat.
4 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:

#1-es, hát nem azé', de a te válaszod is tele van helyesírási hibákkal, javaslom olvasd át újra amit írtál! :D

Ha már személyeskedünk, gondolom elkötelezett híve vagy az imént felsoroltak valamelyikének. Nem lepődnék meg ha azt mondanád, hogy Bill Gates, és Harari a példaképeid....

Igen negatívan állok ehhez a kérdéshez.

De nem győztél meg az ellenkezőjéről. Nem adtál választ a kifejezésre.

Egy agymosott cégvezetőnek, vagy valamilyen magas beosztású humanoidnak tudlak elképzelni, aki hisz a propagandának, hisz ezeknek a szélhámos globalistáknak, akik mellesleg már évtizedek óta szebbnél szebb tervekkel kecsegtetik az emberiséget, hogy milyen csodálatos jövő is áll előttünk..... Csak az a baj, hogy ezeknek pont az ellenkezőjét tapasztalom. Nyugtatgassátok csak magatokat, hogy minden a legnagyobb rendben! Lehet így is....

Gondolom te is felvettél minimum 2 adag répalevet...

2023. szept. 12. 13:58
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Elütések voltak benne, de nem tudom már visszaolvasni mert töröltetted.

Az "ugyan az" meg szimplán tudatlanság.


Komolyan elkezdtem válaszolni a dolgaidra, de nem... értelmetlen.


Aki szerint a német villamos művek alcégének (Enercity) elkötelezett hívei vannak, nem pedig alkalmazottai, az eleve menthetetlen és a tudományt és gazdaságot a valással keveri.


A powergrid/smartgrid is csak egy szabályzott energetikai hálózatot takar.


Ezért mondtam, hogy informálódj, akkor nem fogsz ökörségeket írni.

Lehet valamit ellenezni úgy, hogy ismerjük.

Pl. érv lenne ellene, hogy pl. az én tetőmről jövő áramot 5 centért veszik, a szomszédnak meg eladják 45-ért, amikor nekem nem kell energia de a szomszéd mosna. Illetve fordítva.

Ez a kapzsiságból adódó árkülönbség érv lehetett volna ellene.


De te informálódás nélkül egyből globalistázni kezdtél, kb. a boszorkányégetők szellemi színvonalát tükrözi.


P.S. Currywurst volt colával. Este pedig sér vagy vörösbor lesz a rakottkel után. A sör talán most jobban fog esni, és elvből nem használok Microsoft termékeket.😉


P.S.2. Az elektromos hálózat és utcai sem lett egyik napról a másikra, miután eldőlt, hogy váltakozófesz lesz. Ezzel sem lesz másképp.

A technika fejlődik, és mindig is lesznek, akik hasznot próbálnak húzni más kárára. És mindig lesznek, akik megtanulnak élni a lehetőségekkel, és lesznek olyanok is, akik ellenezni fogják.

Az első ipari forradalom alatt sem volt másképp. Akkor is voltak géprombolók.

2023. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tartom korrektnek, amikor a másik helyesírási hibáiba kötünk bele, nem attól lesz "igaza" a válaszolónak, hogy valamit elírtam, ez nem csorbítja a feltételezésem hitelességét a javadra, és persze fordítva sem...

Az "elkötelezett hívek" (bár ezt a kifejezést így nem használtam) helyett inkább nevezném ezeket az embereket a rendszer szolgáinak. Ez itt a probléma. Ugyan is a legtöbb vezető fenntartja ezt a kizsákmányoló, ember ellenes rendszert. Miért? Mert nekik ebből van pénzük, ahogy fentebb írtad. Hogy ennek mi az ára, azt inkább hagyjuk. Értem, hogy mindig voltak, akik mások kárán gazdagodtak meg, csak már olyan szinten kizsigerlik a dolgozó embereket, olyan pofátlanul "rabolnak" ki minket bizonyos szolgáltatásokon keresztül, amire azt mondanám, hogy megérdemeljük, mert belemegyünk a "játékba". Nem fogom minden kijelentésemet megmagyarázni bocsi.

Ez volt mindig a problémám a volt főnökeimmel: a tekintélyelvűség. "Nem az számít mit mond, hanem, hogy ki mondja." Ez mai társadalmunk egyik rákfenéje. Példának okáért. Ha egy nála sokkal gazdagabb, befolyásosabb cég tulajdonos mondja, akkor az biztosan jó. Értem, hogy klassz dolog a siker, csak hát a sok sikeres multi, gyárak tömkelege, a modern létforma, a környezetszennyezés - és ide még számtalan dolgot lehetne sorolni - szóval maradjunk annyiban, ha így folytatjuk sikeresen kipusztítjuk a bolygónkat. Ha nem lesz ivóvíz, és élelem, ezek az agyafúrt sikeres emberkék, ott fognak megdögleni, az okos városukba....

Fontosnak tartom a valódi környezetvédelmet, de nem úgy, mint a "klímahisztisek". Meg nem ilyen Greta Thunberg módra.

Szóval visszatérve a vezetőkre; cég; gyártulajdonosokra, akik olyan pozícióban vannak, hogy komolyabb döntéseket hozhatnak, amik igen is befolyásolhatják a környezetet, vagy más emberek életét - azt vettem észre velük kapcsolatban, hogy mindig maximálisan teljesítik, és betartják a fentről jövő utasításokat. Mintha beléjük lenne verve, hogy aki feletted áll, annak kutya köteles vagy minden parancsát teljesíteni. Olyan szolgálat készek, hogy nem igaz...

Bármilyen értelmetlen utasítás érkezik ( lásd elmúlt pár év pandémia) betartatják velünk.

És bármekkora "ökörségeket" írok...

Igen! Úgy érzem az emberiség a vesztébe rohan! Ezen sajnos semmilyen okos városok nem fognak segíteni. Szoktam tájékozódni. Ezért merem leírni: Most nem lesz elég, hogy megoldunk/kipipálunk a listából egy problémát, és már "jók" vagyunk...

2023. szept. 12. 18:54
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Nézd, én nem keresem az igazam, csak véleményem van.

Nincs tv-m 12 éve, és azt hiszem, viszonylag jó orrom van ahhoz, hogy mikor próbálnak hülyére venni.


Az elektroautóval, online kábítással, tv-s agymosással, ugye az utóbbi 3 év sok mindent megmutatott.


De a smart cityvel szerintem túltolod. Ez már a ló másik oldala.

2023. szept. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

„Igen! Úgy érzem az emberiség a vesztébe rohan! Ezen sajnos semmilyen okos városok nem fognak segíteni. „


Igen. De nem tudsz ellene sokat tenni. És ugyanúgy nincs köze ehhez a városoknak, mint a 2 világháborúhoz az elektromosságnak. Most ezt fejlesztik. Ezt nem tartom marhaságnak. Vannak legalábbis hasznos dolgok benne.

2023. szept. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat! 😊

Akinek van még valamilyen elképzelése, gondolata, vagy infója ossza meg nyugodtan!

2023. szept. 13. 09:40
 7/8 A kérdező kommentje:
Ui.: Természetesen elfogadom ha valaki ellenkező álláspontot képvisel, csak ne az legyen az érv, hogy egy hülye b@rom vagyok, aki még helyesírási hiba nélkül sem képes leírni a mondandóját. Jöhetnek kritikák is, csak személyeskedés nélkül, ha lehet.... 😉
2023. szept. 13. 10:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Okos város egy utópia, olyan mint Elysium.
2023. szept. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!