Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hülyeség hogy azon aggódom...

Hülyeség hogy azon aggódom hogy ha 10 emeletes panel házban veszek lakást a 10 emeletes 20-30 év múlva statikailag meggyengül és az összes lakó mehet a pi**ába?Illetve az egyre durvább nyarak miatt sem kell aggódni mert ott a klíma és kész?

Figyelt kérdés

2023. szept. 12. 19:16
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez szokott eszembe jutni hogy a belvárosban rendszeresen rászakad a járdára egy-egy erkély, beszakad a házban a lépcső, eszi a penész a földszinti lakásokat, de azok miatt az épületek miatt senki sem aggódik, de a panelokért mindenki remeg, miközben a panelokkal ilyesmi nem történik.
2023. szept. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
Azon ne aggódj, hogy 20 év múlva összedől. Azzal viszont számolj, hogy a közös víz, szennyvíz, áram -vezetékeket, a közös fűtési rendszert és a liftet karbantartani, cserélni kell majd ez idő alatt. Mint ahogy egy magánháznál sem ér véget a feladat az első festéskor. Szóval arra jó, ha tudsz figyelni, hogy olyan házba költözz, aminek a közös kiadásaira hajlandók/képesek áldozni az ottlakók. Maga a vasbeton birni fogja.
2023. szept. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Szerinted érdemes kertesből panelba költözni, vagy hülyeség?
2023. okt. 1. 00:25
 24/50 anonim ***** válasza:
100%
23: én szeretem a panelt, amiben élek, de kertesről soha nem cserélném le és a végcél is az, hogy kertesben állapodjak meg majd a családdal. De hallottam már ilyet, hogy valaki kertesből ment panelbe, mert megunta, hogy a kertet, környezetet gondozni kell. Te életed, nincs jó vagy rossz döntés szerintem.
2023. okt. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
81%

Én kertesben nőttem fel, nekem a panel egy álom. Nem mondom, hogy soha nem hiányzik egy szalonnasütés, de valamit valamiért. A panel nem rossz, csak nézd meg jól a környéket és a szomszédokat. Persze, ha nagyon zavar, hogy vannak körülötted, akkor a társasházak felejtősek, de ezt leszámítva szerintem jó. Töredéke a kosz, nem kell küzdeni a kerttel, nem kell foglalkozni a fűtéssel. Azzal töltöd az idődet amivel szeretsz foglalkozni. Mivel sokan laknak a környéken mindenféle bolt két lépésnyire van. Ha nem akarsz autóra költeni, akkor nem kell, mert mindent elérsz tömegközlekedéssel is.


Szóval számomra sokkal jobb, mint lenne egy magánház. Talán kisgyerekkel nem így gondolnám, de felnőttként vagy idősen szuper.

2023. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a választ is, de még lenne 1-2 kérdésem.

Az egyre durvább kánikulák miatt nem kell aggódni,mert ott a légkondi, és a mai modern inverteres légkondik nem fogysztanak olyan sokat?(Szegeden nagyon durvák a kánikulák)

Szerintetek hány év múlva lesz az, hogy a 10-esből ki kell költözni mindenkinek?

A 10 ,illetve 4-5 emeletesek élettartama kb. ugyanannyi?(A 4-5 emeletesekről nehezebben tudom elképzelni hogy statikailag meggyengülnek, mert az alsó szintekre kisebb terhelés jut, szélben kisebb a kilengése)

2023. okt. 1. 21:55
 27/50 anonim ***** válasza:
100%
26 Békásmegyeren a hülyegyerek mikor felrobbantotta magát a panelban attól sem lett szerkezeti problémája az épületnek.Akkora erőhatástól egy téglaház egy kupac rom lett volna.Pripratyban 86 óta állnak karbantartás,fűtés,ablak nélkül a panelok,egy sem dőlt össze.Honnan veszitek hogy összedől?:D
2023. okt. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%
Szalonnasütéshez tegyük hozzá van egy csomó szabadtéri sütögetőhely, persze tűzgyújtási tilalomra figyelni kell. De néha hangulatosabb kimenni a Duna partjára sátrazós sütögetős estére.
2023. okt. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
Családiban élünk/éltünk mindig.Gyerekkoromban is,meg mikor összeházasodtunk azt kaptunk papáméktól húsz éve.Aki ezt a sütögetést írja,ami mondjuk az évi 5 hónap alkalmas idő alatt előfordul 10-szer,az nem számolja a kert karbantartását,a hólapátolást,a kerítés festést,az ereszcsatorna takarítást és még ezer dolgot,aminek az aránya a sütögetéshez 1:1000-hez.Vagy csak filmek alapján képzeli el a kertes házbeli létet.:D
2023. okt. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%
Kedves #29-es! Épp azt írtam, hogy jó a sütögetés, csak túl nagy az ára épp azokban, amit te is írtál. #25-ös voltam.
2023. okt. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!