Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha ez egész településen nem...

Ha ez egész településen nem találok fémgyüjtő szelektív kukát, akkor az alu dobozokat a műanyagosba kell dobni, vagy akkor nem is gyűjtik?

Figyelt kérdés
Más cégek oldalán láttam, hogy így működik, de hogy annál, ami nálunk van, hogyan működik arról nem találtam infót. A kukákon a matrica le van kopva, nem nagyon lehet elolvasni.
2023. szept. 17. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ez megy a müanyagosba .
2023. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is egy kuka van a műanyagnak meg az italos dobozoknak, konzerveknek. De ez nem a hulladékszigeten van, hanem háznál vannak saját szelektív kukák és abba kell gyűjteni. A hulladékszigeteken külön vannak a műanyagos konténerek.
2023. szept. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Külön üvegeseket találtam, csak fémeset nem.
2023. szept. 17. 20:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha esetleg felhívnád a településed hulladékkezelőjét?

(Ha nem tudod kik azok, az önkormányzat honlapján fenn kell lennie, esetleg közterületfenntartó, hulladékkezelő stb. Néven, ha ez sem, akkor az önkori ügyfélszolgálatán érdeklődj, kivel van hulladékos szerződése a településnek és akkor úgy)

2023. szept. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb településen megszüntették a hulladékszigeteket, és a háztartásokban kell szelektívem gyűjteni, itt egybe megy a műanyag és a fém. De valószínűleg azért találsz csak üvegeset, mert másmilyen nincs már közterületelre kirakva azon a településen. A hulladékot kezelő cég telephelyére valószínűleg be lehet külön vinni egyszer-kétszer.
2023. szept. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Településfüggő, hogy hol mit mibe lehet rakni.

Most a MOL-lal ezt feltehetőleg egységesíteni fogják, de hogy ez már meg is történt, abban egyáltalán nem vagyok biztos.

Gondolom, van neted. :) Akkor meg első lépés, hogy a településeden működő szolgáltató honlapján megnézed, nálatok pont mit lehet a szelektívbe dobni.

Ha nem találod, akkor írd meg a települést, és én v. valaki más megkeressük neked. (Eddig még bármelyik szolgáltatót néztem, megtaláltam.)

2023. szept. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Jogos amit írsz, de azt vedd figyelembe, hogy éppen a mostani váltás miatt amit a neten lehet találni az nem biztos hogy naprakész és valós a jelen helyzetben. Lehet hogy ott lesz az X információ, csak mér nem az a helyes.
2023. szept. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor tessék: Sárbogárd település, a szemétszállítást a Vertikál intézi, de a szelektív gyüjtőkön Öko-pack kft. van írva. Sehol sem találtam információt a szelektív szigetekről, csak a házhoz jövő szelektív gyüjtésről. Írni felesleges a Vertikálnak, nem jellemző rájuk, hogy válaszolnak. (tapasztalat)
2023. szept. 19. 12:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ráment több, mint egy percem, de azért meglett:

[link]

Vagyis, a Vertikálnál a sárga fedelűbe kell dobni az aludobozokat. (Ha változott volna valami, akkor azt szerintem szórólapon bedobálják a házakhoz, vagy legalább a honlapon értesítenek.)

Ahol ilyen megoldás van, ott megszüntették a gyűjtőszigeteket azokra a dolgokra, amiket háztól visznek el.

Ha ingyen tudsz telefonálni, akkor az ügyfélszolgálatot is fel lehet hívni.

2023. szept. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Majdnem, ez a Törökbálinti tájékoztató. A bogárdit én megtaláltam, de csakúgy mint ez, az is otthoni gyűjtésről szól, ott kell mindent (a komposztálható kivételével) egy helyre gyűjteni. A köztéri nagy szelektív kukákból viszont van üveges, műanyagos, papíros, fémes nincs. Ezért nem teljesen egyértelmű, hogy azt hova kell dobni, persze legvalószínűbb az, hogy a sárgába, ahogy pl. az FKF-nél is.

[link]


Úgyhogy kapják oda, nehogy már nekem kelljen náluk utánanyomozni.

2023. szept. 19. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!