Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Végre sikerült ingatlant...

Végre sikerült ingatlant vennem és amire eljutok lassan a vásárlás végére, hiányozni fog a jelenlegi lakhelyem. Nem a lakás, hanem a város. Más is volt már így?

Figyelt kérdés

Várostól 15-20 percre fogok költözni, végre saját lakasba. Néha belegondolok, hogy hiányozni fognak az esti kutyás séták, a városi fények vagy nappal a változatos nagy körök. A megszokott edzőterem is hiányozni fog, ami gyalog maximum 10 perc.

Nem rossz hely , ahová megyek lakni és egyedül ott volt lehetőségem mihamarabb sajat otthont vásárolni. Szép és jó környék. Kutyáknak lesz kis kert is. Ebben a városban olyan jellegű lakást dupla áron lehetne venni, amihez ha az önerő összejönne, talán másfélszeres lenne az áremelkedés. Ami negatív itt, az a jelenlegi albérletem, mert le van lakva és 2 év alatt se bírtam megszokni valamiért. Ha ennél jobbat szerettem volna kivenni, akkor jóval többe kerül, ami kidobott pénz. Inkább a sajátot fizetem. Sokszor a sok ember is zavar, de közel van szép sétány is. Járt már hasonlóan valaki ? Kinek mennyi időbe telt megszokni az új lakóhelyet és életet?


2023. szept. 23. 06:57
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
en most vagyok abba a helyzetbe hogy szabadulni akarok a mostani eletemtol. engem vonz az hogy mindent elorol kezdjek, es ujra felepitsem az eletem ugy, ahogy nekem tetszik. hidd el ott is ugyanugy lehetoseged lesz mindezekre. az elejen meg biztosan furcsa lesz, de miutan megszoktad mar nem fogsz vissza vagyni.
2023. szept. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Esti kutyasétáltatásnál az fog hiányozni, amikor van több időm és itt a folyó mentén, majd egy sétányon át teszünk egy kört és haza. Van beton , van fű, esti fények. De nappal is szoktunk arra járni. Innen fél órára költözöm,

biztos nem kocsikázok ise ezért. Ahol ezelőtt laktam 5 évet, onnan például egy fűszál sem hiányzik. Az tényleg egy elhagyatott hegyvidéki osztrák falu volt.

Remélem a lakás és a kicsi kert majd elfeledteti velem a hiányt.

2023. szept. 23. 07:35
 3/13 A kérdező kommentje:
A zaj nem fog hiányozni. A szír menekültek sem. Azokból van jo pár.
2023. szept. 23. 07:39
 4/13 anonim ***** válasza:
Volt olyan környék, amit sajnáltam otthagyni és a mai napig szívesen laknék ott, de sosem éreztem sóvárgást, vagy sanyarúságot, mert nem tehettük meg, hogy ott vegyünk ingatlant anno. Elfogadtam, kész. Megtaláltam az új helyeinken az új kedvenceket mindig. Az első éles váltás kb. 1 év volt. Ennyi kellett ahhoz, hogy megszokjam, hogy már nincs minden a számban. Az egy kicsit minőség romlás volt környékben, nehéz volt az átállás. Utána saját családi házba költöztünk, ezt már össze sem lehet hasonlítani a régi vágyott hellyel, de minden megvan itt már, amire szükségünk van, így semmiféle rossz érzés nincs bennem.
2023. szept. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Uhh, pont így vagyok most. Pár hete költöztünk be a hazunkba, ami gyönyörű, de nagyon hiányzik a régi környezet. Ott panelban laktunk, de csodás természeti adottságok közt, rengeteget kirándultunk. Itt van nagy kert, van kis erdő is, de sík terep, nincs panoráma, túraútvonal, még kerékpárút sem nagyon. Én még nagyon nem érzem magaménak, hiányzik a régi környék, de ott esélyünk sem volt ilyen áron házat venni, főleg ilyen szép házat.


Engem a párom próbál nyugtatni, hogy meg fogjuk szokni, ha majd kialakul az itteni élet. Ebben bízom én is, mert amúgy nagyon nyugis, csendes, kedves kis falu és a házat imadjuk.

2023. szept. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Amire azt mondják, hogy nyugis, az unalmas. Vagy nem? Autó zaja meg a sok ember nem fog hiányozni, de elvileg ott is van élet és nem öreges falu. Nekem az esti városi fények a kutyámmal való sétakor fog hiányozni. Pár percre van tőlünk a folyó menti sétány is. Le van betonozva, de szélén füves. Folyóhoz is be tudtunk menni nyáron. Ezek fognak hiányozni innen és a sportolási lehetőség, ahova gyalog jártam. Onnan autóval is dupla annyi idő, mint itt gyalog. Remélem megszokom.
2023. szept. 28. 23:04
 7/13 anonim ***** válasza:

#5 vagyok ismét


Nem feltétlen unalmas. Bár ez attól is függ, ki/mit ért ez alatt. Nekünk a városi élet a gyönyörű természeti adottságokat leszámítva kínszenvedés volt. Olyan házban laktunk, amiben szó szerint kell érteni, hogy még azt is hallottuk, ha a szomszéd elfingotta magát. Sosem gondoltam, hogy a panelnál van rosszabb, de ez az volt. Aztán kaptunk két olyan szomszédot, akik drogoztak, folyton buliztak és állandóan verekedtek, rendszerint éjszaka. Még az ütéseket is hallottuk, nem beszélve az állandó ordibálásról és hangos zenéről. A rendőrséggel semmire nem mentünk. Két évig tűrtük ezt és besokalltunk. Igaz, a távolabbi terveinkben amúgy is benne volt a költözés, de nem ilyen hamar.


Lehet, hogy kor kérdése is, hogy ki és mire vágyik, mi már negyven felett vagyunk és nyugalomra vágytunk. Igaz, én világ életemben csendes típus voltam, hiába vagyok született pesti, mindig idegesített a hangzavar, a nyüzsgés, a városi zsizsegés. Persze van előnye is, pl. hogy ha nagyobb élelmiszerboltba szeretnék menni, akkor itt a faluban bizony fel kell ülnöm a buszra és bemenni a közeli városba, de ez megszokható. Talán idővel rászánom magam a jogsira és veszek egy autót, addig bőven elég, hogy a páromnak van autója és ha nagyobb bevásárlásról van szó, azzal megyünk.


Mi amúgy sem voltunk nagy jövő-menők, nem szeretjük a plázákat sem, maximum fél évente egyszer elmegyünk moziba, de azt innen is megtehetjük, 80 km Budapest, egy óra alatt elérhető. Egyébként, mikor a pláza mellett laktunk 3 perc sétára, akkor sem jártunk oda 😀


Szóval ez egyéni kérdés, hogy kinek mi az unalmas.

2023. szept. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azt lehagytam, hogy nekem is adott helyek hiányoznak a legjobban, pl. egy bicikliút, ami egy nagyon szép helyen fut végig és ahol rengeteget kerékpároztunk a párommal. A szomszéd város, ahol gyöngyörű nagy tó van ... stb. Gyakran gondolok én is ezekre, de úgy gondolom, ez idővel el fog múlni.

Ha csak abból indulok ki, hogy egy-egy szakítás után mennyire hiányoztak bizonyos közös elfoglaltságok az exemmel és hogy utána milyen hamar túl tudtam lendülni ezeken, szerintem ez is elmúlik, főleg ha közben jönnek az új ingerek/élmények. Te is fel fogsz fedezni új helyeket és idővel megszokod, hogy más az életed.

2023. szept. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Próbálom azzal nyugtatni magam ,hogy saját lakás lesz ez és van hozzá kis kert. Kutyáknak tökéletes, csak körbe kell kerítenem. Nagyon sokat sétálok velük és remélem nem unom meg azt,hogy nincs annyi választék útvonalból, mint a városban. Itt reggel és este másfelé megyünk és délután is van mégtöbb lehetőség a hosszabb sétára. Nem mellesleg szinte mindenhol van közvilágítás.
2023. szept. 30. 16:52
 10/13 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél! Biztosan kialakul majd az új rutin az új helyen is, annak minden előnyével, emiatt ne bánkódj. Kívánom hogy érezd jól magad az új helyen.
2023. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!