Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy házban szabad 2 kandallóva...

Egy házban szabad 2 kandallóval fűteni? Mondjuk úgy, hogy két helyiségben is van?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy sok oxigént elhasznál és emiatt CO keletkezhet, ami súlyos állapotot, élvetveszélyt okozhat. Természetesen van CO érzékelőm, de szeretnék 2 helyiségben is kandallót működtetni, egy 10 és egy 7 KW teljesítményűt.
2023. okt. 3. 00:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Az adott helyiségben kell pótlódnia az oxigénnek. Vagyis ha megfelelőek az ablakaid, akkor nyugodtan fűts két kandallóval.
2023. okt. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Ilyenről én még nem hallottam.

Azt igen, hogy egy kéményre nem mehet több.

Én most nem magyarországon élek, itt szigorúbbak, de itt is az van, hogy vagy külön kémény kell neki, vagy a kéményseprőnek meg kell mérnie, hogy adott kandallókat elviszi-e a kémény.

2023. okt. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Egyházban még nem láttam kandallót.
2023. okt. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2 kémény van, így 2 kémény füstölne egyszerre.
2023. okt. 3. 00:30
 5/11 A kérdező kommentje:
Régi ablak van nem nyílászárós.
2023. okt. 3. 00:31
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Erről egy kéményseprőt kellene megkérdezni, hogy ő hogyan látja huzat szempontjából. Esetleg a katasztrófavédelmet.
2023. okt. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Lehetne lehet. Ahány kandallót, kályhát akarsz, annyit üzemeltetsz.

Megfelelő kèmènyek, kèmènymèret ès levegő utánpótlás kell.

2023. okt. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Semmi akadálya, de mindenképp hívj szakembert (értsd: kéményseprőt) aki ellenőrzi a dolgokat. Olcsóbb, mint a temetés.
2023. okt. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
100%
Természetesen lehet. Előtte a kéményt takarítsátok ki!
2023. okt. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, semmi akadálya, scak minden kandallónál meg kell felelni minden előírásnak - együtt is meg külön-külön is.

Nekünk is 2 kéményünk van a ház két végében és senki nem kérdezte hogy kandalló vagy kazán lesz rájuk kötve.

Azt viszont meg kell nézetni, hogy lehet-e új kandallót arra a régi kéményre rátetetni. Az elmúlt 15 évben is szigorodtak a kéményekre vonatkozó szabályok. nekünk ez az egyik oka amiért még nincs kandallónk a nappaliban, holott ezért lett a kémény kizárólag (amúgy gázzal fűtünk). 16 éve amikor építkeztünk még megfelelt a kéményünk a szabályoknak de ma már nem. Előbb béleltetnünk kellene a kéményt, pedig még soha nem is volt használva.

2023. okt. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!