Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi gázkonvektor évente...

Régi gázkonvektor évente érdemes ellenőriznie szerelőnek, albérletben is?

Figyelt kérdés

Még nem laktam előtte konvektoros lakásban, a mostani albi ilyen.


Nekem kérdés, hogy minden évben meg kell- néznie szakembernek vagy ki tisztítania? Régi típusú.



2023. okt. 8. 08:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Párom szerint felesleges, de biztosra akarok menni.
2023. okt. 8. 08:00
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerinted ha valami baj van és felrobban, akkor érdemes volt párszáz Ft-ot megspórolni?

A konvektor ugyanúgy müködik albérletben is, ha te élsz ott, a te érdeked, hogy rendesen müködjön.

2023. okt. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is erre hajlok, hogy egy tisztítás nem árt évente ezeken. De nem értek hozzá, ezért kérdezem kinek milyen tapasztalat van.
2023. okt. 8. 08:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előírás az évenkénti ellenőrzés lenne, a flexi bekötőcsöveket és végponton lévő golyós csapokat 5 évente kötelező lenne cserélni.

Az emberek nagy része ezt lesz@rja, főleg azért mert fizetni kell érte és semmi látszatja.

A biztosítós rész pedig: ha gáz készülék okozta a tüzet és nincs meg az 1 évnél nem régebbi karbantartási igazolás nem fizet!

Van itt olyan aki azzal dicsekszik, hogy csak akkor látja szerelő a gázkazánját, mikor elromlik x évente. Amúgy ez a jellemző is.

Bár manapság a garanciális ideig kihívják évente a szerelőt, de utána már ez elmarad. Mert minek, már nem garanciális...

Albérletben a tulajdonos dolga ezt intézni, és fizetni!

2023. okt. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A konvektor ellenőrzéstetése a bérbeadó feladata.Ez a lakás olyan tartozéka,amit a bérbeadónak kell javítatni ,ha elromlik.Ezért fizettek.
2023. okt. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden ilyen berendezést évente kell ellenőriztetni, a viszonylag újakat is.

Nem azért mert anélkül ne lenne jó talán a télen, hanem mert most ki is tisztítják a rendszert és akkor a hatékonysága is javul, kevésbé valószínű, hogy a tél közepén, a legnagyobb hidegben fog leállni valami hiba miatt és az élettartamát is segít megnövelni.

Én ezt nem vettem figyelembe és egy nem túl régi kazánnál (akkor volt 9 éves) pont így legyintettem arra a mit a párom mondott, hogy minden évben kell a karbantartó. Aztán azon a télen le is állt januárban és napokig nem volt fűtésünk, mire ki tudott jönni a szerelő és szerezni tudott alkatrészt amit cserélni kellett. Azóta minden évben hívjuk, szétszedi, kitisztítja. Már közeleg az élettartama végéhez (most 17 éves) de még minden alkalommal megnyugtat a karbantartó, hogy ezt a telet bírni fogja. Van időnk egy kazáncserére felkészülni.

Sok pénznek tűnik csak annyiért hogy megnézi, de hidd el megéri!

2023. okt. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, akkor ebből nem engedek én sem!
2023. okt. 8. 09:53
 8/8 anonim ***** válasza:

4+

Még egy apróság: gázkéményt 2 évente kellene ellenőriztetni, és 4 évente felülvizsgáltatni, ez konvektor oldalfali kivezetéseire is érvényes. Ezek is úgy el szoktak maradni mint az éves karbantartások. A biztosító ezeket a papírokat is kéri

2023. okt. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!