Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 140 kilós, 120 magas, 57...

Egy 140 kilós, 120 magas, 57 széles, 39 mély, öntöttvas kandallóval jól lehet fűteni 80 négyzetmétert? Tapasztalat ilyennel?

Figyelt kérdés

Még nem nagyon fűtöttem kandallóval, de most már kertes házban lakom ahol az van és azzal kéne ha nem akarom, hogy a gázra menjen majd ingem, gatyám. Mennyire hatékony ha tartósan rakva van fával?


Jelenleg 8 m3 tüzifával rendelkezem, lesz miből rakni, de kérdés, hogy lesz-e meleg is 80 négyzetméteren ekkora kandallótól? Gázkonvektorok vannak mint írtam,d e azzal csak kiegészítő fűtést szeretnék, amit elbír a pénztárcánk, pl. éjjelre gyerekszobában, nekem meg nem kell, mert -5 fokig éjjel nem fűtök ha este leég a fa és még reggel is 17 fok van a szobában, ami nekem elég, ha este 21 fokban alszom el.


2023. okt. 8. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem!Ezeknek nincs akkora tönegük, hogy szakaszos, pl éjszakaui szübnetben, megfelelő hőt tároljon és adjn le. Ezek a kandallók csak akkor fűtenek rendesen, ha pakolják bele a tüzelőanyagot.A megfelelőséget nem a geometriai méretek adják megm hanem a gyártó technikai adatai, a füstcső hossza, esetleg hődobbal, a jáz szigetelése, nyílászáróinak milyensége. De 80 nm-et egy ilyen "hordozhatóval" tartósan , anyagi gondok nélkül nem lehet használni. Vagy qrva meleg lesz a környékén, vagy kihül reggelre.
2023. okt. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azóta pedig megcsináltam, elégedett vagyok, igaz mint írod akkor jó ha pakoljuk, de még reggelre sem hűl ki a ház egyáltalán, pedig volt már fagypont közeli hőmérséklet pár reggelen. Nyilván nagy hidegben más, de jól befűti a házat.
2023. nov. 6. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!