Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik igazán kiváló golyósto...

Létezik igazán kiváló golyóstoll, illetve betét jegyzeteléshez? Vagy 100-at kipróbáltam és meg sem közelíti egy sem az elfogadhatót.

Figyelt kérdés

Léteznek jó tintás tollak, amivel kartonra lehet szépen kaligráfiázni, de igényes jegyzetelésnek mások a szempontjai, és hetek óta hiába keresek egy normális tollat.


1) gyorsírás lenne, tehát fontos, hogy ne maszatolódjon (hagyományos tintás tollak általában erre nem jók, inkább golyóstoll)

2) néhány golyóstoll nagyon vékony és átnyomja a papírt, fontos, hogy a túloldalon is lehessen jegyzetelni (ezért nem jók a filcek, amik átütnek, és néhány tintás is átüt)

3) a golyóstollakkal az a legfőbb problémám, hogy nem találtam egyenletesen írót több száz között se, tipikusan a vonal egyik részén halványabb, másik részén erősebb, néha valami salakanyagot lerak a vonallal párhuzamosan, stb. Még ha erősen rányomom, akkor se tud egyenletes lenni, de akkor még túl erősen bele is nyomódik a papírba

4) és akkor az már csak az utolsó szempont, hogy azért legyen jó sötét, ne halovány



2023. okt. 11. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

A salakanyagod maga a papír lesz.

Meg kell tanulni írni.

2023. okt. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálkozhatsz egy kemény alátétlappal
2023. okt. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A zseléset próbáltad már?
2023. okt. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én az uniball signo sorozatát használom középiskola óta (1994...). Nagyon szeretem. Bár nincsenek ilyen elvetemülten szőrszálhasogató mint Kérdező.
2023. okt. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"A salakanyagod maga a papír lesz.

Meg kell tanulni írni."


A salakanyag ritka, a nagy probléma, mait mondtam, hogy nem egyenletes, és ez nem az íráson múlik, ahnem a tollon. Eltérő erősséggel folyik ki a tinta időben.

2023. okt. 11. 13:28
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, mivel a túl erősen rányomott toll pereme belekarcol a papírba, így a golyó felszedi a forgácsot, ami összegyűlik azon az oldalon, ahol befele forog a golyó majd miután irányt váltasz, vagy leválik, vagy nem.
2023. okt. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A PARKER golyóstollak és betétek a legjobbak, az szerintem megfelel az elvárásaidnak. A minőség persze nem olcsó.
2023. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!