Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Települési szinten lehet...

Települési szinten lehet valami a galambok ellen tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon elszaporodtak a környékünkön a galambok. Próbálkozom, hátha a várost rá lehet venni, hogy kezdjen valamit a problémával.

[link]

Más megoldásról tudtok? (Tapasztalatom szerint könnyebben cselekednek, ha megoldást, ötleteket vetünk fel)

Mivel egy nagyobb térről van nálunk is szó, nem hiszem pár műmadár elég lenne ide. Tudom, hogy vannak ilyen madárriasztó zajok is. Dolgoztam olyan helyen, ahol volt ilyen felszerelve. Monoton, hangos, idegesítő, nem hiszem, hogy megoldás lehetne egy lakott területen.


2023. okt. 13. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Van rá megoldás, de nem szívesen írnám le. Talán törvénytelen is. Amúgy az megvan, hogy ha elriasztod őket akkor áttelepülnek máshová és ott okoznak problémát?
2023. okt. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem is írtam, hogy elriasztani akarom. Itt állományszabályozás kellene.

De alapból nem értem a logikát. Akkor ne csináljunk semmit, hogy máshol ne okozzanak problémát, maradjanak itt és nézzük, ahogy élhetetlen lesz a lakókörnyezetünk?

2023. okt. 13. 11:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Jajj ne is mondd,ezzel küzdök én is.

90m2 a tetőteraszom

A galambok rendszeresen leszállópályának használják.

Próbáltam a galmbtüskét, ultrahangos galambriasztókat, még ilyen nagy bagoly szobrokat is vettem,hátha el ijeszti a galambokat

de semmi

nem hatja meg őket

2023. okt. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bizony, nem hatja meg őket kb semmi. Mi a templomnál szívtunk ezekkel a dögökkel. Ott könnyű volt, mert a keskeny párkányokra könnyű tüskét tenni.

De nagy téren gyakorlatilag lehetetlen a teljes kilakoltatásuk.

A hanggal működő zavaró készülékeket inkább elviselik minthogy elmenjenek ha tetszik nekik a hely, pláne ha oda költöttek a közelébe valahova.

2023. okt. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem is igazán tudunk a saját társasházunknál semmit se csinálni, mert nem itt vannak a galambok. Itt lapos a tető, de a szomszéd háznak rendes teteje van. Tüskék vannak több környező ház párkányain is, ezért is a tetőkön vannak állandóan. Mostmár állandó, hogy a felső szinten kb. napi 2 szemeteslapátnyi tollat szedünk össze teraszonként (most épp próbálnánk felújítani, és folyamatosan minden ragasztóanyagba beleragadnak tollak). Ha pont úgy sikerült akkor a döglődők is itt töltik utolsó óráikat. Plusz ott van, hogy nagyon ronda így a tér. Ha elkezdenek repülni, már nem látni az eget.
2023. okt. 14. 09:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Fagyállós búza.
2023. okt. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!