Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel jobb az egyik hősugárzó...

Mivel jobb az egyik hősugárzó a másiknál?

Figyelt kérdés

Ez 5000 körül van 2000W

[link]


Ez falra szerelhető, de ugyan úgy 2000W

[link]


Vagy ez

[link]


Ezek között mi a különbség? Mármint megéri megvenni a drágábbat? Egy szoba fűtéséhez kellene.


2023. okt. 13. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1kw árambóp mind 1kw hőt csinál, az már a te döntésed, melyiket szeretnéd nézegetni.


Amúgy saját tapasztalat alapján szoba fűtésre olajradiátort ajánlanék, minél nagyobbat, sokkal jobb hőérzetet ad, ha fázol oda lehet kucorodni mellé, + ezek a ventillátoros hősugárzók örökké keverik a port…

Esetleg még van a sima fűtőszál alapú, azzal is jó a tapasztalatom, de abból az olcsóbbak jellemzően 1 szezont ha kibírnak.

2023. okt. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Dizájn. Nem vicc. Mindegyikben ugyan olyan fűtőbetét van. Egy elektromos ellenállás, amit a rajta átfolyó áram melegít.
2023. okt. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Meg az se mindegy, hogy mennyire irányítható, programozható, van e termosztátja, működik e megfelelően a termosztátja, bár én inkább azt ajánlom, hogy csavard maxra és egy külső termosztátról vezéreld a szoba egy másik pontjáról… akár van olyan termosztát is, ami konnektoros.
2023. okt. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az 5e Ft-osat arra használom, hogy a lábamhoz teszem és ha kell, kicsit melegítek. Annyira nem hatékony, viszont a radiátorral szemben azonnal ad meleget és ha lekapcsolom, akkor nem ad többet.

Egész napra nem éri meg.


A falra szerelhetőhöz hasonló van a nappaliban és a fürdőben.

A nappaliban akkor kellett amikor nem volt épp más alternatíva, pl nem volt jó a kazán, illetve párom a gyerekek miatt kapcsolta fel amikor fürdés utána öltöztek. Azóta ott van klíma, így igazából nincs értelme már.


A fürdőben szintén jó, mert a fürdés idejére fel lehet kapcsolni.


Napi használatram ház felfűtésre, hosszabb használatra egyiket se tudom ajánlani.


Jah, a kicsi 5e Ft-osat a kocsiba szoktam betenni amikor nagy fagyok vannak, egy 10-20 percre, hogy indulásra bemelegedjen kicsit meg leolvadjon az ablak. Oda kell figyelni persze, ne legyen letakarva, stb, mert akkor kigyulladhat.

2023. okt. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, de örülök neked, ezek szerint nem csak én vagyok ilyen hülye, hogy a kocsit melegítem reggel a hősugárzóval :D
2023. okt. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ennyire ne éri meg ezzel fűteni? Utánaszámoltam és frissen vágott fával, kandalló esetén "csak" 1,6-1,7szer drágább, mintha fával tüzelnék.
2023. okt. 13. 11:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezt hogyan számoltad ki?
2023. okt. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egy vályogházban 1 szobát fűtöttem tavaly árammal, havi 48-73000közti számláim voltak.

És így is rohadtul sokat fáztam.

2023. okt. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megvan hogy egy kobeter fa mennyibe kerul es mennyi kwh-nak felel meg. Frissen vagott fa nedvességtartalma miatti hatasfokra is talalta adatott. Illetve a kandallo is csak 40-50 %-os hatasfokkal miukodik (egy kazan 90+).
2023. okt. 13. 12:23
 10/12 anonim ***** válasza:

#5 nem hülyeség szerintem, csak tleg okosan kell csinálni :)


Kicsit bánom, hogy nem tetettem annó a kocsiba állófűtést, bár azóta az assziny használja és másik van. Inkább fűthető garázst csinálgatok a ház mögött :)

2023. okt. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!