Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fatüzelésű központi fűtésnél...

Fatüzelésű központi fűtésnél csak a ház egyik oldalán melegítenek a radiátorok. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Kétszintes családi ház, a földszinten és az emeleten is csak a ház jobb oldalán melegítenek a radiátorok.

A jobb oldal kb. már negyed óra múlva nyomja a meleget, a bal néhány óra után is csak kicsit langyos, de van hideg radiátor is köztük.

Fűtési szezon előtt újra feltöltöttem és légtelenítettem a rendszert. Keringető szivattyú normálisan bekapcsol a beállított hőmérsékleten.


Mi lehet a gond?


2023. okt. 15. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe még maradt levegő,Csak azt hiszed tökéletesen ki van légtelenitve .

Amelyik radiátorok fűtenek zárd le .Mozgassa meg a szivattyú a másik oldalt is,közben légtelenítsél.Amelyik radiátor vége határozottan melegedni kezd,az már fűteni is fog.

2023. okt. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!

Lezártam a jobb oldalt, így most az 5 hideg radiátorból 3 elkezdett fűteni a bal oldalon, kinyitottam a légtelenítő szelepet, volt egy kis peszergés is. A maradék kettőre várok, remélem azok is elindulnak.

2023. okt. 15. 18:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Zárt le az újonnan elindult 3-at is, hogy a keringés csak azt a kettőt vigye, amelyik eddig nem indult el - nyilván légtelenítsd őket közben...

[Amikor majd mind megy rendesen, akkor azokat, amelyek nagyon hamar melegednek a jobb oldalon, ne nyisd teljesen ki. Vagy alig nyiss a szelepükön. Hogy a nyomás java a távoli radiátorokba jusson. Szelepállással be lehet szabályozni, hogy mindenütt kellemes hőfok legyen.]

2023. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!