Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házközponti fűtést ma kapcsolt...

Házközponti fűtést ma kapcsolták be miért langyos/hideg? (Társasház)

Figyelt kérdés
Olyan észrevételem van igazából, hogy társasházban lakunk, a csövek azok inkább langyosak minthogy melegek lennének, sőt van hogy egyik szobában igazából hideg de a többibe langyos. Ilyen típusú társasháznál (5 emeletes) van bármi amire figyelni kellene? (Most vagyunk először ilyenben). Azt is olvastam, hogy a fentebbi emeletek melegebbek, viszont felmentem és a lépcsőházban is hasonló melegségben van mint a mi lakásunkba. Ilyenkor lehet valamit esetleg tenni vagy ez a maximum amit elbírhat egy ilyen kazán? Illetve mitől lehet az hogy az egyik szobába viszont hideg a cső?

2023. okt. 15. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Valoszinű időjárás követő fütés szabályozás van. A külső höérséklet alapján szabályozza az előremenő hömérsékletett. Minél hidegebb van annál melegebb lesz a fütöviz. Lásd link


A hibeg radiátor lehet levegős, beszabályozási gond, letekert termosztát. Látatlanba kb olyan mintha a varázsgömbőm kérdezném.

2023. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1-es írja. Ha abban a helyiségben, ahol hideg a cső, nyitva van a radiátorszeleped (tehát a víznek elvileg szabad az útja legalább a te lakásodban, ha az alattad és fölötted lakóknál zárva is van), talán a strang földszinti vagy legfelső helyiségben lévő főelzáró szerelvénye nincs nyitva.
2023. okt. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos van a társasházban olyan személy akire rá van bizva a kazánház is.

Ő tudna erről hasznos infót adni.A kazán nem lehet gyenge .

2023. okt. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha még csak ma kapcsolták be akkor idő kell neki hogy a csöveket is fel tudja melegíteni. Ha holnap is hidegek a csövek akkor szólj a közös képviselőnek!
2023. okt. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem ugyanez a problémám, azzal a különbséggel, hogy nálam melegek a fűtőtestek, viszont egy szobában teljesen hideg és a cső is hideg. Nem tudom mi okozza,de napok óta ez van, szóltam már a közös képviselőnek, kétszer légtelenítették a rendszert ,de azóta se oldódott meg. Nálad van változás?
2023. okt. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!