Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem fűti fel a BAXI...

Miért nem fűti fel a BAXI PRIME HT 240 gázkazánom a radiátorjaimat?

Figyelt kérdés
Termosztát jól működik többször is teszteltem, illetve manuális módra van kapcsolva. Melegvíz van, nyári üzemmódról télire lett állítva a kazán. Hallom ahogyan kering a víz, de jéghideg a radiátor. Körülbelül olyan 10 másodpercig érezhető volt, hogy melegszik, aztán egyre hűlni kezdett a víz áramlás ellenére. Nézegettem videókat, kézikönyv PDF eket, de semmi. Ilyet írtak a kézikönyvben: (Figyelmeztetés: Az első bekapcsoláskor, amíg a gázcsőben lévő levegő leeresztése meg nem történik, előfordulhat, hogy az égő nem gyullad be és emiatt a kazán leáll.Javasoljuk, hogy ilyen esetben ismételje meg a bekapcsolási műveleteket mindaddig, amíg gáz nem jut az égőhöz, a (1) választókapcsolótlegalább 1 másodpercre állítsa (R) állásra) ezt is körbejártam és semmi sajnos. Köszi a tippeket válaszokat előre is.

2023. okt. 17. 00:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Alacsony a fűtővíz hőfoka.

Begyújt a kazán?

2023. okt. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Radiátorok előtt a bejövő cső meleg?

Gerinc csövek melegek?

Valóban áramlik az a víz?


Nyomás a rendszerben megfelelő?


Radiátorok nincsenek elzárva felül és/vagy alul?


Víz esetleg volt cserélve a rendszerben? Nem árt néha leüríteni és feltölteni, sok kosz távozik a rendszerből.


Kazánnál érdemes egy iszap leválasztó, mágneses cucc a visszatérő ágba, azt is tisztíteni évente.


Kazán karbantartás megtörtént? Évente kellene. Szétkapják, kipucolják, stb.

2023. okt. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!