Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi kaparászhat a falban?

Mi kaparászhat a falban?

Figyelt kérdés
Nemrég vettünk egy házat (Ytong tégla, tíz éve épült) és pár napja arra lettem figyelmes, hogy a konyhaszekrény aljában lévő madáreleség ki van rágva, illetve szét van szóródva. Rögtön egérre gondoltam, de hiába forgattuk fel az egész konyhát, sehol nem látunk lyukat, ahol be tudna jönni. Ma reggel arra ébredtem, hogy valami motoszkál ugyanott, de nem láttam semmit. Délután már konkrétan kivehető volt, hogy valami kapar/rág, mintha valaki a fogával rágná magának a járatot. Most már konkrétan a falból hallani bent a konyhában, illetve ha kimegyek a teraszra, akkor a terasz felől a konyhafalban, tehát biztos, hogy ott van "valaki". Arra gondoltam, hogy teszek ki élvefogó csapdát (nem szeretnék semmilyen állatot megölni). A legvalószínűbbnek az egeret vagy a patkányt tartom, de mivel még nem voltam ilyen helyzetben, jól jönne pár tipp, hogy mit tudnék tenni, mielőtt teljes járatot rágnak a házba 🙄

2023. okt. 18. 15:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elírtam, nem ytong, hanem B30-as tégla, ha ez számít.
2023. okt. 18. 15:57
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem az ytongot simán kirágják.
2023. okt. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A b30-at azt nem hiszem, esetleg valami rés eleve lehetett ott
2023. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
0%

Olvasd fel ezt hangosan, miközben egy pentagramot rajzolsz krétával a padlóra és helyezz el az 5 sarkára gyertyát és gyújtsd meg.


Ó, hatalmas Erő,


Mely a fényt a sötétségtől választja,


Kérlek, vedd körül ezt a helyet tisztaságoddal,


Űzd el innen minden gonoszt és negativitást.


Hozz fényt a sötétségbe,


Erősítsd meg a lelkemet a hitben,


És óvd meg a rossztól.


Bátorítok minden negatív erőt,


Hogy e helyet azonnal hagyja el,


És soha ne térjen vissza.


Az erőd és fényed által erős vagyok,


És minden gonosz erőtől védett.


Ámen.

2023. okt. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A privát üzenet nem volt elég az ökörségre, ide is be kellett böfögnöd valami baromságot? Legalább vicces lenne, de még az sem! Légy szíves máshol trollkodj, köszi!
2023. okt. 18. 16:06
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Kőmíves Kelemenné lehet...
2023. okt. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha bent volt kirágva az eleség, akkor az egér valószínűbb. Ha rendszeresen bejár, akkor ürülék is lesz és egy idő után az a jellegzetes egér szag is érezhető. A kajás polcok környékét nézd át. Patkány lakott házban elég hamar kiderülne, úgyhogy szerintem az nem valószínű bent. A ház falát kívülről és a padlás felől is érdemes átnézni. Meg lehet találni az útvonalaikat, meg az ürülék mérete is árulkodó. Egyébként a macska a legjobb megoldás rájuk. Én már nem vagyok szívbajos, hogy mivel kapjam el őket. De egyébként pár napja raktam fel ezt az elektromos riasztót a padlásra, azóta csend van. Igaz előtte az egérfogó hármat elkapott. Szóval lehet nem a riasztó oldotta meg. Valami 3 darabos szett-ben vettem régebben. Ha viszont patkány, akkor a macska is elkapja, meg van aki vadaszgörénnyel kimegy és azok elkapják. Nem egy humánus módszer egyik sem, de brutális károkat tudnak okozni, mindamellett, hogy fertőzéseket is terjesztenek.
2023. okt. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szoktál házhozszállítással ételt rendelni pl?

Tudod hogy jártam tavaly karácsony előtt?

Tesco online hozott házhoz több láda cuccot (kaják, üdítők, háztartási kellékek) és a ládában magukkal hoztak egy egeret :D

Napokig hajkurásztuk, megkerülte a ragacsos csapdát, de esténként két lábon állva meredten bámult rám a kanapé mellett, amikor néztem a tévét :D

Nagy nehezen, sajnos az élete árán (végül beleragadt a csapdába) sikerült megszabadulni tőle, de nekünk is úgy tűnt fel az egyébként emeleti, társasházi, újépítésű, nem sokkal előtte új bútorokkal beköltözött lakásban, hogy a konyhapulton hagyott sajtos tallér zacskóját kirágta (először a gyereket kaptam el, hogy mi ez az undormány, ami művelt :D ) másnap már egérsz..r is volt… na akkor lettem idegbeteg :D

Azóta nem hoztak be ilyen online-os rendelések ládát az ajtón belül (nem szerencsétlen szállító tehetett róla, nyilván… sajnos tuti, hogy tiszta egeres-patkányos a raktáruk, boltok is- 2 hete egy Auchan szemmagasságú csokipolcán néztem farkasszemet egy Lindt mellett egy jól megtermett egérrel :D

2023. okt. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez egy falu Dél-Pest megyében, nem sok cég van, aki ide szállít, de egyébként még nem rendeltünk ide semmit, ez a rágcsáló valószínűleg helyi lakos és remélem, nem itt fog családot alapítani a házban 😀
2023. okt. 19. 07:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Kertes házban ez nem ritka dolog, ahol meg nagyobb mezőgazdasági területek vannak vagy a szomszédban állattartás, amihez elengedhetetlen a termény vagy a takarmány betárolása télire, ott sokkal sűrűbben fordulnak elő. Gyerekkoromban mi is az első házban laktunk egy nagy termőterület mellett. Ősszel mindig mondtam, hogy a sok kis köcsög lusta tovább menni, aztán nálunk álltak meg.
2023. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!