Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha egy gázbojlert napokra...

Ha egy gázbojlert napokra magára hagyok őrlángon, akkor lehet valami baja? Felforrhat benne a víz, vagy okozhat valami gondot?

Figyelt kérdés

2023. okt. 18. 20:47
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
12%
Igen! Az őrláng akkor is melegíti a vizet. Érdemes az őrlángot is lezárni. Nekünk az őrláng 1 hét nemhasználat alatt 80 fokra felhevíti a bojlerben a vizet.
2023. okt. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Az 1 es hűlyeséget írt.Csak a gáz fogy feleslegesen.Ha elaludna az ide jövő gáz is lezáródik.
2023. okt. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Èg egy gyertyaláng, ennyi. Semmit sem tud tulfűteni, mèg fel sem forrósítja; ha elalszik, zár a mágnesszelep, ahogy 2 # írja.
2023. okt. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
1#-nek szerelőt kéne hívni a bojleréhez...
2023. okt. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
49%

#1. vagyok.


Hihetetlen, amiket itt leírtok válaszként. Először nézzetek már utána a dolgoknak.

De álljon itt állításom igazolására a Hajdú gázbojlerének használati utasításában található mondat:


"A készülék tartályát az őrláng folyamatosan melegíti, ezért túl kevés, ill. túl ritka vízkivétel esetén a készülékben található víz forróbb lehet, mint a szabályzógombbal beállított hőmérséklet."

[link]


"1#-nek szerelőt kéne hívni a bojleréhez..."


Nem, nem kell szerelőt hívni, ki is nevetne. De ha gondolod, kihívhatod a szerelőt (bár a nyáron már volt kint karbantartás miatt), de akkor te fogod kifizetni :))

2023. okt. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is egy Hajdu bojlerem van és egyértelműen melegíti az őrláng is a vizet ha sokáig magára hagyom, továbbá az őrláng nem kapcsolhat le csak úgy magától, ezen sem kapcsolt le soha, akármennyire is meleg volt benne a víz.

Ezen kár is vitatkozni, engem inkább az érdekelne - amire nem is találtam sehol egyértelmű információt - hogy tud-e annyira meleg lenni benne a víz, hogy gondot okozzon.

2023. okt. 19. 17:25
 7/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

#1. vagyok.


Kérdező, elvileg nem okozhat problémát, mert ahogy az okoskák írták, el van látva biztonsági védelemmel és kb. 90 fok felett elzárja a gázellátást + van elvileg egy biztonsági szelep is a hidegvizes csatlakozáson, ami magas nyomás esetén a felesleges vizet kiengedi. Csak nem túl kényelmes napok után arra hazaérni, hogy úszik a ház - a legtöbb esetben ugyanis ez a bizonsági szelep nincs bekötve a szennyvízhálózatba.

2023. okt. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!