Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem melegszik fel a...

Miért nem melegszik fel a hátsó szobába a 2 radiátor és a csövek sem?

Figyelt kérdés
Kombi kazánom van. Ferroli. Minden helyiséget ,nappalit,konyhát befűt. Kívéve egyetlen szobát ahol a csövekben se érezni a meleget. Mi lehet a gond? Víznyomás 1 baron van.

#fűtés #gázkazán #Nem melegszik fel se a cső , se a radiátor
2023. okt. 20. 07:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Levegos a rendszer, vagy sz.r.az egyik keringetoszivattyu (ha van).
2023. okt. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jól gondolom, hogy ez a szoba (nyilván a radiátor) van legmesszebb csőhossz szempontjából a kazántól?
2023. okt. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen ez van a legmesszebb a kazántól.
2023. okt. 20. 10:48
 4/7 A kérdező kommentje:
Új a gázkazán , nyáron lett beszerelve. Szóval a keringető szivattyú szerintem jó.
2023. okt. 20. 11:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Én cégnél szaladtam bele ilyenbe..

30m hosszú egyenes fűtőcső, vagy 7 helység és ennél több radiátor.

Ha az első, amelyik max. 6 méterre volt a kazántól teljesen nyitva volt (semmi automatikus szabályzó) az összes utána következő egyre csak langyosabb az utolsó 3-on semmi.

Minden közeg, gáz, viz levegő, akármi a kisebb ellenállás irányába megy.

Hülye lett volna elmenni 30m-t, értsd alatta: leküzdeni a csőellenállást, ha az elsőnél már mehet is vissza.

Megoldás, mert beállítható volt: lezártam az első 4-et indulásnak, rögtön meleg lett az utolsó 3 is.

Szépen finoman nyitogattam az előzőeket, aztán a melegedéseket látva, érezve, finoman be lehetett állítani a mindenkinek jó állapotot.

Hibátlanra be lehetett állítani, csak valaki elbabrálta az előző évi beállítást, mert akkor is jó volt így.

2023. okt. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy az előző mondja. Az összes többi radiátort elzárni először, és kilégteleníteni ezt a legtávolabbit. Utána csak részlegesen visszanyitni a közelebbiket, miközben ennek a távolinak a csapja teljesen nyitott állapotban maradjon.
2023. okt. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igaz. Levegős volt. Egy csomó levegő szabadult ki. Köszönöm a segítséget!
2023. okt. 21. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!