Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem volt albérleti szerződésem...

Nem volt albérleti szerződésem, csak egy átvételi elismervény a kaucióról 2 tanúval, melyben az szerepel, hogy az együttműködésünk végével a kaució teljes összegben visszajár. El akarok költözni, a főbérlő nem akar fizetni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha megoldható, lakd le a kaució összegét.

Pontosabb ismeretek hiányában nehéz egyéb tanácsot adni, mert nem mindegy, hogy miért nem akarja kifizetni. Pl.: ha úgy gondolja, hogy tönkrement valami a lakásban és nagyon lelakott lett általad, és ezért nem akar fizetni, lehetne érvelni, stb. De persze ez csak egy példa, amivel szemléltetem,hogy nem mindegy, milyen ok húzódik a háttérben...

2010. okt. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tettem semmilyen kárt a lakásban, de ő azt állítja "lelaktam". 1 évet laktam ott, rendesen fizettem minden számlát, meg a lakbért is.
2010. okt. 19. 11:15
 3/4 anonim ***** válasza:
apeh emlegetése mindig segít.
2010. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem mindig:) Nekünk pl. nrm gond, mi pl rendesen adózunk a kiadott lakások után. Bár az albérleti szerződés ehhez alap.
2010. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!