Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha egyedül élek milyen időközö...

Ha egyedül élek milyen időközönként érdemes takarítani, tisztítani a lakást?

Figyelt kérdés

2023. nov. 10. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Erősen igényfüggő de függ az életviteltől is
2023. nov. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy "kívánja". Meglátni azt.
2023. nov. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
A szobákat minden nap felsöpörni, porszívózni pedig úgy kell, hogy hetente egyszer-kétszer kerüljön minden sorra.
2023. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szellőztetni, mosogatógépbe pakolni, beágyazni és elpakolni a dolgaimat minden nap szoktam.

Hetente felsöprök, porszívózok és beindítom a mosogatógépet.

2 hetente indítok egy mosást, felmosok.

Havonta 1x csinálok nagy takarítást. Wc pucolás, kád súrolás, mikró-sütő áttörlése.

De ez én vagyok és szinte csak aludni járok haza. Ha lenne gyerekem és benti kisállatom gyakrabban mosnék fel vagy porszívóznék.

2023. nov. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én hetente fogok
2023. nov. 11. 09:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem dolgozó embernek nincs ideje / energiája minden nap söpörni, porszívózni. Heti egy biztos kell, de realitása a mindennapi életben nagyon max heti 2xi porszívózásnak vagy felsöprésnek van. Szerintem a fürdőszobát/wc-t hetente ki kell takarítani. Mosogatni naponta többször (ha nincs géped). Nagytakarítás portörléssel nekem havi 1x fér bele. Ablakot én évi 2x pucolok, de többször kéne.
2023. nov. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Fürdőt természetesen minden héten takaríton
2023. nov. 11. 14:23
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Porszívózás, felmosás, kád + körülötte csempe + wc, illetve konyhában alaposabb pult és mosogató takarítás, a gyakran használt szekrények elejét áttörölni ha szükséges, nappaliban a dohányzóasztalt, ebédlőasztalt, nagyon feltűnő helyeket áttörölni. Ez nagyon kényelmesen max. 2 óra, de el lehet osztani, egyik este a törölgetős, rendrakós feladatokat és másnap felporszívózol, felmosol.


Hét közben 1) legyen mindennek helye (nem úgy indul a takarítás, hogy valójában fél órát csak ide-oda pakolgatod a dolgokat) 2) konyhapultot, mosogatót, mosdót lefekvés előtt töröld át (pultot és tűzhelyet nyilván főzés után), amíg nincs rászáradva a szappan, zsír stb. csak át kell törölni, nem kell súrolgatni 3) előszobában legyen egy partvis/lapát - ilyenkor télen a koszt gyorsan összesöpröd és nem hordod be a lakásba.

2023. nov. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hetente, kéthetente szoktam porszívózni, és egy évben egyszer egy alapos nagytakarítást csinálni: ablakmosás, ágyak elhúzása, alatta felmosás, szekrények tetejének lemosása, a konyhaszekrények kipakolása, a polcok lemosása, majd visszapakolás, ugyanez a kamrában. De ezt csak egy évben egyszer, a többit, a porszívózást, portörlést hetente v. kéthetente. Persze naponta elmosogatok. És naponta szellőztetek, az fontos.
2023. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szoktam takarítani, ha már nagyon látszik a kosz, kb. havonta. Vagy ha jön valaki.
2023. nov. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!