Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért ráznak meg a tárgyak a...

Miért ráznak meg a tárgyak a szobában?

Figyelt kérdés
Kollégista vagyok, a szobában levő tárgyak (ablak fém része, hűtő fém része, asztal fém lába, hosszabbító, csap) folyamatosan megráznak, illetve a zsenília ágytakarómat amint felemelem az ágyról, nagyon hangos statikus hangot ad ki, tapintásra pedig olyan, mint amikor az ember végighúzta a kezét a régi TV képernyőjén. Nagyon idegesítő és nem tudom mit csináljak :D

nov. 11. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tele vagy műanyag ruhával, műanyag padló, műanyag papucs stb ami sztatikusan feltöltődik járáskor pl.
nov. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

A konnektorok rendben vannak?

Nálunk itthon volt ilyen, egyre durvábban tapasztaltam, a végén már a növények levele (!!!) is megrázott, azt hittem, hogy megbolondultam és hallicinálok...

Végül kiderült, hogy a kanapé mögötti, használaton kívüli konnektorral lett valami, a külső műanyag borítás teljesen elfeketedett és megolvadt, mire felfedeztük (az égett szag miatt kezdtünk nyomozni), jó, hogy nem gyulladt ki valami.

Sosem voltam kollégista, nem tudom, hogy működik ez, és lehet, hogy le fognak hurrogni a túlzott paráztatás miatt, de a helyedben azért jelezném a karbantartóknak (vagy te tudod, hogy kinek kell), nézzenek rá, nehogy baj legyen, jobb félni...

Persze lehet, hogy valami banális oka van, ilyenkor télen például a susogós műszálas kabátoktól én mindig tiszta statikus elektromosság leszek, a munkahelyen is sokszor megráztam a kollégákat és a bútorokat is, de ott én voltam a "hibás" 🙂

nov. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1# válaszoló tökéletesen kifejtette.

Megjegyzem, engemet aggodalommal tölt el a gondolata,hogy erre egyáltalán nem gondoltál.

Sőt szükségesnek érezted,hogy erről kérdést írjál ki.

nov. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

első kettő válaszolónak köszönöm a választ!


kedves harmadik válaszoló!


szeretném bemutatni a weboldalt, ahol tartózkodunk, gyakorikerdesek.hu-nak hívják, ahol az emberek kérdéseket tesznek fel. szóval szeretnélek megnyugtatni, nem én vagyok az egyetlen ember, akinek eszébe jut kérdéseket feltenni :)


ha érdekelne téged(márpedig érdekelhet, különben nem vetted volna a fáradtságot arra, hogy 23:37-kor válaszolj erre a kérdésre), azért tettem fel ezt a kérdést, mert ezt a jelenséget csak és kizárólag a kollégiumi szobámban, hogy pontosabb legyek, csak EBBEN a kollégiumi szobában érzékeltem, az előző szobáimban ezt nem tapasztaltam. sőt, se otthon, se ismerőseimnél, se kampuszon, sehol máshol nem történt velem még ilyen, hogy sorozatosan ráztak meg a tárgyak. ebből kifolyólag úgy gondolom, hogy a kérdésemet létezése megalapozott, főleg úgy, hogy az indíttatás kívancsiság volt, nem aggodalom, mint egyeseknél.

nov. 12. 00:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha ezt megnézed, megérted:

[link]

nov. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Máshol valamiért nem töltődsz fel.

Vagy mert más ruhákat hordasz, vagy mert más anyagokból van a berendezés. De még ha szárazabb a levegő, az is fokozza a feltöltődést.

Nekem is van olyan műszálas ruhám, hogy ha az van rajtam a munkahelyi készenlétben, akkor állandóan megráz az összes nagyobb fémtárgy. Szekrény, radiátor, vízcsap. Itthon nem szokott ilyesmi lenni.

Ha van macskád, akkor este vegyél fel műszálas pulóvert, a macskát simogasd erősen az öledbe ültetve. És hallani fogod a pattogást. Aztán ha lekapcsolod a villanyt, és az ujjaddal a macska füle hegyéhez érsz, még látod is a szikrákat. (A macska ideges lesz miatta.)

nov. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!