Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi okozhatja az alábbi jelensé...

Dontspam kérdése:

Mi okozhatja az alábbi jelenséget, a kombi gázkazánnál?

Figyelt kérdés
Albérletben lakok, egy olasz kombi gázkazán gondoskodik a fűtésről és melegvízről. A napokban kapcsoltam be a fűtést majd, fura szagra lettem figyelmes. Nem gáz, se szénmonoxid (vannak új érzékelők), így nem foglalkoztam vele. Az éjjel arra lettem figyelmes, hogy a kazán nagyokat durrog, gyors lekapcs. Ekkor jöttem rá, hogy pára az amit érzek, valamint a falban lévő pici csőből (kondenz idom) sárga büdös víz folyik. Honnan kerülhet ennyi víz az égéstérbe, hogy majd eloltja gázt, és érezni benn a helységben? A rendszerből nem folyik, nem esik le a nyomás 0,8bárra van állítva.

#gázkazán #pára #Kondenz idom
nov. 12. 08:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is a nyomást hideg kazánnál kb 1.4 re kell állitani.

Csinálhatja olyankor is, a szoba termosztát kikapcsolja ,majd azonnal vissza is kapcsol.Lehet hogy a termosztátban kell elemet cserélni.

nov. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A termosztát felől nincs gond, azt is figyeltem, tartja, nem kattog a relé.
nov. 12. 09:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Digitális termosztátra gondoltam.
nov. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!