Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakásban a strang ventilá...

Panellakásban a strang ventilátora mire jó?

Figyelt kérdés

Megnéztünk egy eladó panellakást és mondta a tulajdonos, hogy jó helyen van a strang, mert olyan kialakítású, hogy messzebb esik a szobától.


És mondta, hogy a fürdőszobai és a konyhai ventilátor is tökéletesen működik.

Mivel nem akartam leégetni magam nem kérdeztem meg, hogy amúgy ez mire jó.


Szagelszívó vagy milyen funkcióval bír?

vagy kiszívja a párát a fürdőszobából?


2023. nov. 12. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
A strangban van általában szellőzőkürtő. Ez természetes módon szív, vagy a háznak van ventilátora. Hivatalosan a lakásokhoz tilos elszívó ventilátort szerelni, tűzveszélyes
2023. nov. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szóval akkor magától szívja azon a kicsi szellőzőnyiláson keresztül?

Lehet ezen is olyan volt, csak én értettem félre mikor magyarázta.


És az a célja hogy cserélje a levegőt?

2023. nov. 12. 10:53
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

A strang az a felszálló vízvezeték


A szellőztető meg egy más dolog, a panelokban egymás melett megy a kettő

mivel csak igy fér el a szellőztető fő funkciója az hogy a wc, és a fürdőszoba nem penészedjen be a magas páratartalom miatt, semmi köze a strang-hoz:)


Ez a "A strangban van általában szellőzőkürtő." hozzászoló a cseh2 őt nézi:D

2023. nov. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én csak azért kérdezem, hogy valaminek kell lennie a fürdőben is, mert különben a párától bepenészedne gyorsan, nem?


És gondolom ezt magyarázta nekem a tulajdonos?


Szerintem nincs is olyan panellakás aminek volna ablaka, szóval ez egy központi gond lenne ha nem volna bennük

2023. nov. 12. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

A panelokban vannak a tetőn nagy teljesítményű elszívók,melyek elszívják a szagokat, párát jellemzően: konyha,fűrdő/wc,,és cserélik a levegőt a lakásban azáltal hogy a lakásban van minimum 1 légkürtő (gardrób szekrény,vagy közlekedő), melyen a friss levegő pótlódik befelé .EZ az alap,ez így működik/müködne rendesen. Igen sokszor tapasztaltam hogy a légkürtőt lezárják/lefalazzák, hogy ne keljen annyit fűteni, hisz itt télen dől be a hideg levegő.

1 utólagos pici ventillátor berakása az elszívásba nem sokat ér, és kb olyan mintha egy repcsi hajtómű elé tennél egy hajszárítót, hogy jobb legyen a lakás elszívása.Így hivatalosan semmi szükség nincsen plusz ventillátor beszerelésének. Ezek beszerelése csak, a tévesen(hozzá nem értés eredménye,mellyel úgy gondolja a tulaj, hogy eltünik így az idegen szagok a lakásából,melyet Ő maga(vagy az előző tulaj) okozott azzal hogy az eredeti állapotot azaz a szabályos LÉGCSERE folyamatát a lakásában felrúgta/megváltoztatta a légkürtő lezárásával...

2023. nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3: a strang aknát értik ezalatt, es a szellőzőkürtő valóban abban van.

Az adja az egész épület szellőzését. Sok helyen nem működik megfelelően, ha lakást veszel, tegyél oda egy papírt vagy szatyrot, annak oda kell cuppanni a szellőzőnyílásra.

2023. nov. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat, így már világos!
2023. nov. 12. 13:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!