Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nincs áram a házban?

Miért nincs áram a házban?

Figyelt kérdés

Nagy eső volt tegnap és elment az áram. Nem volt villám, se csattanás, égett szag se volt sehol. Csak elment. Aztán vissza jött, de csak a villanyóráig. Először mindenféle fura dolgokat irkalt. A bejövő főkapcsolót háromszor kellett ki-be kapcsolnom, mire az óra észhez tért és rendesen mutatja a fogyasztásti adatokat. De a házban még most sincs áram. Az összes két darab biztosítékot lekapcsoltam és vissza fel, de semmi. Más eszköz sajnos nincs, se fi-relé, se semmi. Csak egy főkapcsoló az óra előtt és a nullazó pont után két lakásbiztosító. Hiába kapcsolom fel mindet, nincs áram a házban.

Az émász azt mondja, hogy látják a rendszerben, hogy a fogyasztásmérő be van kapcsolva és nincs hibaüzenet.


Mi történhetett szerintetek?

A villanyóra lehet hibás, hogy ilyen tünetet produkál, hogy nem.megy tovább az áram a lakás felé?


Mérni még nem volt időm,mert siettem a munkába, majd holnap ránézek.



#villanyóra #Vihar után nincs áram
nov. 15. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
a nagy sietségben hívj egy regisztrált villanyszerelőt.
nov. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az sem kizárt, hogy fázis van, nulla nincs. Nem muszáj reg.szerelőt hívni, első körben elég egy villanyszerelő is, kimérni, hogy mi a gond.
nov. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a hibát. Az utcán lévő hat lakásos elosztó dobozban van még egy biztosíték a mérőóra után egy masik fedő lemez alatt. Egyik lakás tulaja sem tudta, hogy van még ott is biztosíték. Évtizedek óta ott laknak.
nov. 29. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!