Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet,vagy lehet egyaltal...

Hogy lehet,vagy lehet egyaltalan egy fahaz lemezalapjat megerositeni ugy,hogy elbirja a tegla falat plusz a tetot?

Figyelt kérdés
nov. 19. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Milyen az a lemez?
nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1# van sávalap ès lemezalap. Nem lemez.
nov. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Világos... de milyen? Vastagság, vasalat, stb...?
nov. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A lemezalappal nincs dolgod, nem a lemezalapra terhelsz a ház falaival és a tetőszerkezettel, hanem a sávalapra! Sávalapot kell megerősíteni, ha meg kell erősíteni! Érdemes megnézni, mekkora alapot kapott anno a faház. Megásod egy helyen!

Utólagosan is lehet alapot erősíteni, de hosszadalmas munka, mert kb. méterenként kell haladni, az egészet nyilvánvalóan nem áshatod meg egyszerre, mert akkor összedőlhet az egész, így azt lehet tenni, hogy egy métert megásol, beöntöd betonnal, megköt, majd ismét egy métert megásol, azt is beöntöd, és így haladsz körbe.

nov. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen erre az asasra / beton beontesre mar gondoltam, csak gondoltam hatha anélkül is meg lehetne oldani valahogy. De ha nincs mas lehetoseg , akkor igy lesz.
nov. 20. 09:38
 6/8 anonim ***** válasza:

"Érdemes megnézni, mekkora alapot kapott anno a faház."

Valósziüleg semekkorát, hanem tényleg csak egy vékony lemezt leöntöttek és kész.


Amúgy meg miért akarsz téglafalat?


Esetleg azt lehetne csinálni, hogy körben a lemezen kivül végig kiásni és sávalapot csinálni és arra felhúzni egy új épületet. A mostani lemez meg megmarad padlónak.

nov. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, én afelett el is siklottam, hogy erre építkezni szeretnél, azt hittem csak új tető épül. Hát akkor ez így baromira egyszerű történet. Elbontod a épületet és nyugodtan körbeáshatod, a lemezalap felfekszik, az nem fog megrogyni azért, mert fél métert körbe aláásol! Mindenesetre én úgy ahogy van, a régi alapot elbontanám a bánatba! Tudom, hogy rengeteg pénz a törmelék elszállítása, de ki a franc tudja milyen alap az, lett-e vasalva egyáltalán... szigorúan véve lemezalap alatt nem is lehetne humusz réteg, márpedig arra mondjuk mernék fogadni, hogy az van alatta... Szóval jobb nulláról kezdeni, ha egy korrekt épületet szeretnél.
nov. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a plusz korbeasas / alapozas nem jo, mert azzal mar tul lepnenk a beepithetoseget.

Rendben koszonom az infokat. Lesz proba asas s majd kiderul. vagy bontas

nov. 20. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!