Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A lakás egyik sarka minden...

A lakás egyik sarka minden télen penészedik. A férjem néha leszedi penészirtóval. Nem létezik esetleg valami tartósabb megoldás? Valami praktika, vagy valami csodaszer amit megvehetnénk? Adjatok tanácsot penészedő házsarokra!

Figyelt kérdés
Köszi!

nov. 21. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori szellőztetés, páramentesítő készülék
nov. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És van valami, ami csak arra a sarokra jellemző? Vizesedik valami miatt? Vagy ott nincs megfelelően fűtés? Sok a szobanövény? Ott szárítod a ruhákat? Akármi?
nov. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az jellemző arra a sarokra, hogy az "kiáll" az épületből. A lakás összes többi sarka közös fal a szomszédos lakásokkal, de az a rész egy kiugrója a háztömbnek, így az a sarok tényleg sarok, közös fal nélkül. A balra levő lakás tőlünk is jobban kiugrik az épületből, de a jobbra lévő lakás tőlünk jobban befelé van, így ez az ablak/kertajtó felöli jobb oldali sarok kiáll a semmibe. Földszinti lakás, így fölfelé mindennek van közös lakása, de ugye az utca felé meg ennél a penészedő saroknál jobbra nincs.


Nem tudom mi miatt vizesedhetne, csak ez lehet hogy ott hidegebb aztán lecsapódik. Fűtés, 1 radiátor van ebben a szobában. Szobanövényeink már nincsenek. Ruhaszárítás ebben a helyiségben van, igen. De máshol nem lehet, garzon lakás.

nov. 21. 12:31
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az alagsorból is jöhet a hideg. Lehet, hogy kéne plusz fűtés. Legalábbis nekem akik földszintiben laknak ismerőseim, náluk mindig hidegebb van, mint felsőbb emeleteken.

Amikor ruhát szárítasz, akkor meg érdemes egy páraelszívót működtetni.

nov. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a lakás leghidegebb része.A szakemberek azt mondják,hő híd keletkezik.

Kivédeni csak hőszigeteléssel lehet.

nov. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát mi nem fogunk tudni plusz hőszigetelést építeni.


Alagsorral annyi, hogy a fenti sarok penészedik, persze terjed a sarok vonalai mentén.


A páraelszívót lehet megfontolom... Na majd körülnézek mekkorák vannak mennyiért.

nov. 21. 17:16
 7/12 A kérdező kommentje:
Na veszünk egy páramegkötőt, remélem beválik. Ma meg le lesz szedve peneszirtóval ami most van.
nov. 21. 17:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Meszes vakolat és meszes festék kell rá hogy tudjon szellőzni. Azért penészedik mert műanyagos festék, diszperzitféle van rákenve és nem tud párologni.
nov. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ilyen hülye rizses fal van... Hát most nem fogunk falat festeni, de amikor majd el- vagy kiadjuk a lakást, akkor át akar menni rajta penészedésgátló festékkel.
nov. 21. 22:05
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szavóval átfújni a sarkot, majd beállítani a szoba közepére a páramentesítőt és tartsa az 50-55%-ot.

Emellett is reggelente jó nagyot szellőztetni.

Nekünk Aldis van, ha jó láttam pont most lesz akciós, van ruhaszárító programja is. Szerintem ár-érték arányban nagyon jó kis masina.

Azzal, hogy szárítja a levegőt, a hőérzetet is javítja, kicsit melegebb érzet lesz a szobában. Nálunk megoldotta a problémát a lakásban. Amióta elköltöztünk nincs penész bajunk, de olyan gyorsan száradnak mellette a ruhák, hogy most is beállítom a szárító mellé néha 2-3 órára. Van szárítógépünk is, de a nagyobb és a kényes anyagokat nem szárítom benne. Mondjuk szerintem itt amúgysem lenne penész gondunk, de már beleszerettem ebbe a masinába. :D

nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!